Dach tylko z pozoru stanowi jedną całość. W rzeczywistości składa się z kilku warstw, które pełnią funkcje ochronne. W polskich warunkach wystawiony jest na zmienne, czasem gwałtowne zjawiska atmosferyczne. Z tego powodu jego fachowe wykonanie ma kluczowe znaczenie dla wygody i bezpieczeństwa mieszkańców domu.

Położenie dobrej jakości pokrycia dachowego np. dachówki to tylko połowa sukcesu. Właściwe zabezpieczenie miejsc newralgicznych, narażonych na próby przedostania się wody np. krawędzi pokryć dachowych, połączeń ze świetlikami okiennymi czy miejsc przejść przez połać dachu kominów wentylacyjnych, to warunek niezbędny, aby dach spełniał swoją funkcję. Profesjonalnie wykonane obróbki tych miejsc przy użyciu wysokiej klasy specjalistycznych materiałów, to pewność solidnego i szczelnego dachu nad głową. Do takich zastosowań dekarze bardzo często wybierają bitumiczne samoprzylepne taśmy uszczelniające, będące uzupełnieniem lub stosowane w zastępstwie obróbek blacharskich.

Zabezpieczone otwory w dachu

Kładzenie membrany, a w szczególności jej szczelne łączenie z elementami dachu, takimi jak kominy i okna połaciowe, jest jednym z trudniejszych etapów prac montażowych na dachu.

Styk podstawy kominowej z membraną jest wysoce narażony na infiltrację wody. Na komin spływają bowiem przecieki powstałe ponad nim a w sezonie zimowym od strony połaci gromadzi się topniejący śnieg. Komin jest jednocześnie trudny w uszczelnianiu ze względu na szerokość elementu i potrzebę nacinania folii przy narożach. Najlepiej przykleić folię do komina za pomocą taśmy.

Do tego typu zastosowań przeznaczone są specjalne szczeliwa, jak samoprzylepna Taśma uszczelniająca dekarska Tytan Professional na bazie bitumu i aluminium. Doskonale przylega do większości materiałów budowlanych, stanowiąc wodoszczelne, wytrzymałe i odporne na mróz zabezpieczenie. Warstwa aluminium pokrywająca taśmę stanowi dodatkowe zabezpieczenie połączenia przed promieniowaniem UV. Wysoka odporność taśmy na starzenie zapewnia długoletnią trwałość uszczelnienia.

Taśmy uszczelniające dekarskie Tytan Professional znajdują swoje zastosowanie także przy wszelkich naprawach i uszczelnianiu szpar, szwów, pęknięć, rozerwań oraz przecieków pokryć dachowych, rynien i rur spustowych. Świetnie sprawdzają się do szybkich napraw dekarskich, także w niższych temperaturach i ulegają samowulkanizacji tworząc szczelne połączenie. Mają wysoki zakres wytrzymałości termicznej od -40°C do +100°C, a bogata gama kolorystyczna umożliwia dobranie taśmy do barwy pokrycia dachu.

Producent: Selena SA, www.selena.pl infolinia 0 801 350 500
Taśma uszczelniająca dekarska Tytan Professional cena brutto:
- szerokość 75 mm, długość 10 m: ok. 34 zł
- szerokość 100 mm, długość 10 m: ok. 43 zł
- szerokość 150 mm, długość 10 m: ok. 59 zł
- szerokość 200 mm, długość 10 m: ok. 87 zł
- szerokość 300 mm, długość 10 m: ok. 128 zł

Informacje dodatkowe:

Grupa Selena to holding spółek zajmujących się produkcją i dystrybucją chemii budowlanej, prowadzący działalność na całym świecie i oparty na polskim kapitale. W skład Grupy wchodzi 29 spółek w 16 krajach, w tym 11 zakładów produkcyjnych (6 zakładów w Polsce, po jednym w Brazylii, Korei, Chinach, USA oraz w Turcji).

Grupa Selena jest - pod względem wielkości - czwartym na świecie producentem piany poliuretanowej używanej do montażu okien i drzwi.

Grupa Selena systematycznie zwiększa sprzedaż zagraniczną, która w 2007 roku stanowiła 66.3% przychodów. Realizuje zamówienia na rynkach ponad 50 państw, w tym przez własne spółki handlowe zlokalizowane w 16 krajach (Polska, Rosja, Czechy, Finlandia, Kazachstan, Ukraina, Bułgaria, Rumunia, Węgry, Niemcy, Włochy, Brazylia, USA, Korea Płd., Chiny i Turcja). Ponadto, Grupa Selena planuje umacnianie pozycji w regionach: Azji Południowo-Wschodniej (Chiny), Bliskiego Wschodu (Turcja i Egipt oraz petrokraje Półwyspu Arabskiego), Ameryki Południowej (Argentyna), Ameryki Północnej (Kanada oraz Meksyk) oraz dalszą ekspansję na nowe rynki zagraniczne.

Grupa Selena oferuje szeroką gamę produktów przeznaczonych zarówno dla profesjonalnych wykonawców, jak i użytkowników indywidualnych - główne marki to TYTAN oraz ARTELIT.

Pozycja rynkowa

Kluczowym elementem strategii Grupy Selena jest jakość. Pojęcie "przewaga dzięki produktowi" oznacza, że w każdej kategorii produktów Grupa Selena dąży do tego, aby jej wyroby miały najwyższą pozycję jakościową. Taka strategia zapewnia wysoki poziom zaufania klientów do produktów i procentuje w przyznawanych spółce licznych wyróżnieniach.

Pozycja Grupy Selena w Polsce:

1. Lider w kategorii pian: 37% udziału w rynku (w ujęciu wartościowym oraz ilościowym).

2. Drugie miejsce w kategorii uszczelniaczy: 19% udziału w rynku.

Działalność Grupy Selena obejmuje wszystkie etapy tworzenia produktów: począwszy od zaawansowanych badań, przez produkcję, dystrybucję, marketing, aż po sprzedaż na całym świecie. Na każdym etapie kreowania produktów Selena gwarantuje innowacyjne rozwiązania, które zapewniają utrzymanie najwyższych, światowych standardów, potwierdzonych licznymi nagrodami i międzynarodowymi certyfikatami jakości.

Wysoką jakość produktów Seleny potwierdzają prestiżowe nagrody i certyfikaty renomowanych instytucji. W styczniu 2008 roku Grupa Selena otrzymała tytuł "Tego, który zmienia polski przemysł" - przyznawany przez Miesięcznik Gospodarczy "Nowy Przemysł" - za skuteczną ekspansję zagraniczną, stworzenie najwyższej jakości produktów i wypromowanie marek w branży, w której dominuje silna konkurencja.

Nagrody otrzymane w 2007 roku: prestiżowa nagroda "Gazela Biznesu" - wyróżnienie przyznawane dynamicznie rozwijającym się spółkom krajowym, które notują stabilny wzrost przychodów, a dla swoich klientów są wiarygodnym i rzetelnym partnerem biznesowym, tytuł Europrodukt dla Uniwersalnej Emulsji Gruntującej Tytan Grunt w ogólnopolskim konkursie pod patronatem Ministerstwa Gospodarki i Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Nagroda Budowlanej Marki Roku 2006 - przyznaną na Targach Budma 2007, do portfolio nagród przyznawanych przez międzynarodowe kapituły spółka dołączyła otrzymany na targach w Construct Expo Ambient 2007 w Rumunii medal za doskonały produkt oraz medale dla pian poliuretanowych Tytan Lexy i Tytan 65 zdobyte podczas targów ITF w Bułgarii.

Wyroby oferowane przez Grupę Selena produkowane są według standardów ISO 9001, dzięki czemu zapewnione są: wysoka i stabilna jakość oraz bezpieczeństwo dla użytkowników. Potwierdzają to posiadane międzynarodowe i polskie atesty i certyfikaty.

Więcej informacji o spółce na www.selenafm.com