W poprzednim tygodniu odbyły się targi „Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja”. Udało nam się porozmawiać z niektórymi wystawcami. Oto co nam powiedzieli o swoich produktach i udziale w tegorocznej edycji wystawy:

Wystawcy o Forum Wentylacja-Salon Klimatyzacja 2013
ARMACELL

Armaflex ProtectFirma Armacell przyjechała na targi z izolacjami, systemami izolacji do chłodnictwa i klimatyzacji oraz do ogrzewnictwa i technik sanitarnych. Przedstawiono także 2 nowości:

1. System Armaflex Protect – system zabezpieczeń ogniowych przejść (ścian, sufitów) w systemach budowlanych.
Armafix X2. Nowe uchwyty izolacyjne do rur eliminujące mostki termiczne w miejscach podwieszeń instalacji Armafix X

Co sądzą o targach? Wystawiamy się na targach od kilku lat, bo w jednym miejscu można spotkać wielu ciekawych projektantów, zawiązać nowe kontakty, pokazać produkt czy kontynuować współpracę z innymi klientami - pokazać się.


BARTOSZ

stoisko Bartosz 2013Z czym pokazała się firma "Bartosz" Sp. J – działająca w branży inżynieryjno – sanitarnej już od kilkunastu lat? - Na tegorocznym Forum nie mogło oczywiście zabraknąć naszego znaku rozpoznawczego, którym bez wątpienia jest wysokosprawny wymiennik spiralno-przeciwprądowy WS. wymiennik  ciepła WS BartoszJednak w tym roku „nasza gwiazda” ustąpiła miejsca nowinkom zaproponowanym przez dział automatyki i oprócz wymiennika na targach prezentujemy również dwa nowe rozwiązania: oprogramowanie na System Android, czyli Smart Ventilation Bartosz, dzięki któremu możliwe jest sterowanie pracą centrali za pomocą tableta lub smartfona oraz system monitoringu pracy cental wentylacyjnych - powiedziała nam Pani Beata Cywoniuk - Specjalista ds. Marketingu w firmie BARTOSZ.


EURO-CLIMA

stoisko kaisaiFirma Euro-Clima Sp. z o.o., od lat projektująca, instalująca i serwisująca systemy klimatyzacyjne, na targi Forum Wentylacji przyjechała z rozwiązaniami firmy Kaisai - są to urządzenia produkowane przez koncern MIDEA - bezpośrednio i wyłącznie dla nas, pod naszym własnym brandem, z pełnym typoszeregiem od 2,5kW do 17kW w urządzeniach typu „split”; od klimatyzatorów ściennych, przez kasetonowe, przypodłogowo-podstropowe, po kanałowe.
kaisaiOd kwietnia wprowadzamy nowe produkty w związku z nowymi europejskimi przepisami energetycznymi, które weszły w życie 01.01.2013, gdzie określone są warunki energetyczne dla urządzeń, tzw. nalepki energetyczne. Jesteśmy w pełni przygotowani i tego typu produkty wprowadzimy sukcesywnie. Jesteśmy także w trakcie opracowywania katalogu.KONWEKTOR

stoisko konwwektorfaryka konwektorWedług Fabryki Urządzeń Wentylacyjno-Klimatyzacyjnych KONWEKTOR Sp. z o.o., która od ponad 50 lat zajmuje się produkcją urządzeń wentylacyjnych i grzewczych, Forum Wentylacja-Salon Klimatyzacja - to jedne z najciekawszych targów w naszym kraju. Uważam, że warto tutaj być, ponieważ spotykamy tu swoich odbiorców i różne firmy, z którymi współpracujemy Przywieźliśmy na targi cześć asortymentu, który można znaleźć w katalogu. Mamy wentylatory dachowe, osiowe, promieniowe, kanałowe, osprzęt wentylacyjny, nagrzewnice i wymienniki, a także urządzenia grzewczo-wentylacyjne.


PRO-VENT

geo-klimat na targach forum wentylacjawymiennik ciepła pro-ventFirma PRO-VENT Systemy Wentylacyjne, specjalizująca się w produkcji central wentylacyjnych z odzyskiem ciepła (tzw. rekuperatorami) oraz płytowych wymienników gruntowych, na targi przybyła przede wszystkim przedstawić nowy system Geo-Klimat - jest to cały system (układ wentylacyjno-grzewczo-klimatyzacyjny), który zaczyna się od wymiennika gruntowego, przez centrale, po układ rozprowadzeń - tak aby dostarczyć powietrze do punktu końcowego.


URSA

stoisko ursaursa airProducent materiałów izolacyjnych URSA Polska Sp. z o.o. na targach przedstawił panele z wełny mineralnej URSA AIR. Służą one do budowania kanałów wentylacji, klimatyzacji, także ogrzewania nadmuchowego. Dlaczego wystawiają się na targach? Wystawiamy się, żeby pokazać, że jesteśmy obecni na tym rynku. Nasze rozwiązanie jest coraz szerzej rozpoznawalne na rynku przez wykonawców, instalatorów, projektantów i architektów. Firma przekonuje także, że są to rozwiązanie, których nie należy się obawiać. Materiały te są wytrzymałe, bezpieczne i sprawdzone m.in. we Francji, Hiszpanii.