W niedzielę, 19 kwietnia zakończyły się organizowane po raz 24. Targi Budownictwa Mieszkaniowego, Modernizacji i Wykończenia Wnętrz TARGBUD oraz XX Jubileuszowe Międzynarodowe Targi Technologii Ekologicznych, Pomiaru i Oszczędności Ciepła oraz Źródeł Energii INTERECO-ECODOM.


Ponad 200 wystawców z Czech, Niemiec i Polski zaprezentowało oferty handlowe na powierzchni ponad 7 tys. m2. Na targach obecni byli przedstawiciele branży budowlanej, instalacyjnej, ekologicznej i ogrodniczej prezentujący produkty z zakresu stolarki otworowej, drewnianych materiałów konstrukcyjnych, materiałów budowlanych, farb, tynków, rolet, markiz, ogrodzeń, kostki brukowej.
Obecne były wyroby i urządzenia niekonwencjonalnych – odnawialnych źródeł energii, instalacji grzewczych, systemów regulacji i pomiaru ciepła, kotłów węglowych, jak również elementów wyposażenia i urozmaicenia terenów zewnętrznych, m.in. altany, drzewa, krzewy, rośliny ozdobne. Podczas wystwy zorganizowano konkursy dla wystawców: "Złoty kask", "Najlepszy produkt targów" i "Najładniejsza aranżacja stoiska".
W konkursie na "Najlepszy Produkt Targów" wyróżnienia przyznano 10 produktom. Wśród nich znalazła się centrala wentylacyjna z pompą ciepła GENIUS 500 firmy Pro-Vent prezentowana na targach przez P.H.U. GLOBAL TECH. W uzasadnieniu Komisji Konkursowej czytamy, ze produkt otrzymał nagrodę za nowoczesność, komfort użytkowania i różnorodność zastosowania oraz dbałość o wzornictwo.

Centrala GENIUS 500
Foto: Global-Tech

Kolejne, 25. Targi Budownictwa Mieszkaniowego, Modernizacji i Wykończenia Wnętrz TARGBUD odbędą się w dniach 16-18 kwietnia 2010 roku.
>>Podsumowanie targów TARGBUD i INTERECO-ECODOM - edycja 2009