W dniu 10 lipca 2001 w Sali Kominkowej Hotelu Tumskiego we Wrocławiu odbyło się seminarium zorganizowane przez GEA Klimator przy współudziale GEA Rototherm p/n „Zastosowanie i dobór obrotowych wymienników ciepła”.

Pośród zaproszonych gości przybyli przedstawiciele kilkunastu firm z branży wentylacyjnej i klimatyzacyjnej m.in. VBW Clima, Klimor, Frapol, Juwent i inni (łącznie ponad 20 osób).
W trakcie prezentacji przedstawiono opis produktu – obrotowego wymiennika ciepła do odzysku ciepła i wilgoci (o sprawności do 90%)- wraz z możliwymi zastosowaniami.
Zaprezentowano także program doboru dla wymienników obrotowych, który można uzyskać w internecie pod adresem www.rototherm.de lub kontaktując się z Grzegorzem Barańskim tel. (074) 850 08 54. Program - niedługo na stronach wentylacji online w dziale "Oprogramowanie"!
Przedstawione możliwości wymienników obrotowych spotkały się z zainteresowaniem przybyłych gości.

Komentarze

  • Rototherm nie istnieje!

    Firma Rototherm w świecie wentylacji nie istnieje już od 1998 roku. Produkcję i sprzedaż przejął w 1998 roku GEA Klimator w Świebodzicach. Po paru latach Firmę odkupił z wielkimi problemami Klingenburg. Wykonanie dobrej jakości wyrobów po Rotoherm Klingenburg zastąpił swoimi wymiennikami, które nie dorównują wcześniejszej wytrzymałości.