Nowatorskie rozwiązanie w zakresie badania nieszczelności układów klimatyzacyjnych i chłodniczych zastosowała amerykańska firma Mastercool. Nowy wykrywacz tej firmy o symbolu 55200 jest połączeniem w jednym urządzeniu wykrywacza UV i elektronicznego. Takie rozwiązanie umożliwia korzystanie z obu technik poszukiwania miejsc wycieku jednocześnie, co znacznie zwiększa skuteczność urządzenia.Nowym rozwiązaniem jest także funkcja umożliwiająca precyzyjną lokalizację miejsca nieszczelności w wykrywaczu elektronicznym. Ponieważ nie tylko znajduje on wyciek, ale i mierzy stężenie freonu w badanym powietrzu, możliwe jest – po pierwszym wykryciu nieszczelności – ustawienie stwierdzonego stężenia jako „tła”. Kolejny alarm pojawi się dopiero wtedy, gdy koncentracja czynnika stanie się większa od uprzednio zapamiętanej. Powtarzanie tego zabiegu pozwala na precyzyjne określenie miejsca wycieku czynnika. Jednocześnie cały czas możemy korzystać z lampy UV, co dodatkowo upewni nas o prawidłowości pomiaru. Wszystko to zapewnia najwyższą efektywność badania.
Wykrywacz posiada regulację czułości oraz możliwość dostosowania pomiarów do warunków otoczenia (wilgoć, zadymienie itp.). Poziom czułości pozwala na znalezienie wycieku wielkości 0,00296 l/rok (dot. wykrywacza elektronicznego).

Zarówno czujka wykrywacza elektronicznego jak i promiennik UV umiejscowione są na długim, elastycznym ramieniu, co umożliwia badanie nawet najtrudniej dostępnych miejsc w instalacji.
Wykrywacz dostępny jest osobno lub w zestawie (55300), na który składają się wszystkie narzędzia potrzebne do pełnego jego wykorzystania: dozownik barwnika UV, szybkozłącza do układów na czynnik R134a i R12, okulary ochronne, 25 porcji barwnika UV, zapasowa czujka oraz spray do zmywania barwnika.
Dystrybucja: Wigmors
www.wigmors.pl


Komentarze

  • lipa

    ten wykrywacz to lipa tyle płACIĆ ZA LAMPKE UV

  • niekoniecznie

    Czy ja wiem? Masz UV i elektroniczny w jednym urzadzeniu, a z tego co sie dopytalem to wcale taki drogi nie jest (zwlaszcza jak na te 2 w 1).