Data rozpoczęcia
2010-03-10
Data zakończenia
2010-03-10
Miejsce
Warszawa

Warszawa, 3 marca 2010

- Zielone budownictwo staje się coraz bardziej pożądane w dzisiejszej rzeczywistości. Dlatego wiedza na temat zrównoważonego projektowania jest istotna dla studentów kształcących się w profesjach, gdzie „kolor zielony” jest akcentowany bardziej niż kiedykolwiek.

Studenci Politechniki Warszawskiej dowiedzą się z pierwszej ręki o tym, jak zielone i wysoko wydajne budynki wpływają na środowisko oraz na finansową stronę działalności firm, gdy Jean David Soual, vice prezydent Trane wygłosi wykład na temat zielonych konstrukcji i zrównoważonych rozwiązań.

Czas: 10 marca 2010 r., godz. 16:00
Miejsce: Sala “Stara Kotłownia”, Politechnika Warszawska, Budynek Wydziału Inżynierii Środowiska, ul. Nowowiejska 20, Warszawa

Po wykładzie, Jean David Soual jest dostępny dla prasy. Prośba o uprzednią notyfikację.]Jean David Soual podzieli się swoim długoletnim doświadczeniem prezentując, jaką rolę odgrywa zielone budownictwo w dzisiejszej gospodarce oraz środowisku. Zaprezentuje studentom przegląd najnowszych rozwiązań z dziedzin ekologicznych technologii i energii odnawialnej. Podzieli się ze studentami konkretnymi przykładami budynków, które zilustrują, jakie korzyści może przynieść przedsiębiorstwom oraz środowisku naturalnemu wykorzystanie zielonych technologii.

Podczas swojego pobytu na Politechnice Warszawskiej, Jean David Soual spotka się z również z przedstawicielami kadry profesorskiej, aby porozmawiać o sprawach istotnych dla uczelni oraz o przyszłości branży ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC). Wizyta Soual’a na Politechnice jest częścią programu Trane „Engineering Better Careers. Engineering Better Environments”.

Jean David Soual
Jean David Soual jest dyrektorem zarządzającym i vice prezydentem Trane na terytorium centralne (Wschodnia Europa, Grecja, Izrael, Rosja, Turcja). Jest odpowiedzialny za ponad 300 pracowników w ośmiu krajowych oddziałach firmy. Jest zatrudniony w Trane od 12 lat.
Zanim rozpoczął pracę w Trane, przez 5 lat pracował w firmach z branży automatyki jako sales engineer oraz key account manager. Jest aktywnym członkiem społeczności HVAC i automatyki. Należy do kilku organizacji branżowych, w tym do Bacnet Interest Group oraz Lonmark. Posiada dyplom inżyniera termoenergetyki z National Institute of Applied Sciences w Rouen we Francji oraz Politechniki w Montrealu, Kanada.O programie Engineering Better Careers, Engineering Better Environments
W ramach programu “Engineering Better Careers. Engineering Better Environments”, kierowniczy menadżerowie Trane współpracują ze szkołami wyższymi, aby inspirować nowe pokolenia inżynierów branży ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa. Kierownictwo firmy odwiedza kampusy uniwersytetów, aby podzielić się ze studentami swoim doświadczeniem i wiedzą na temat jak w praktyce wygląda inżynieria i biznes, z którymi studenci mogą się dzisiaj zetknąć, a także, jak mogą wpływać na tą rzeczywistość.
Oprócz tego Trane współpracuje z uczelniami i studentami wzbogacając programy zajęć. Często oferuje również oprogramowanie i wyposażenie sal na promocyjnych warunkach, wspiera studenckie projekty, organizuje wycieczki do fabryk oraz oferuje praktyki studenckie.Źródło: ''