Centrum Klima - wiodący na rynku polskim oraz liczący się w Europie producent i dystrybutor systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych - intensywnie inwestuje w rozwój parku maszynowego. Od początku 2010 roku na zakup nowych urządzeń wydatkowano środki w wysokości ponad 1,65 mln euro. Inwestycja obejmuje pojedyncze maszyny oraz całe ciągi produkcyjne firm Spiro (Szwajcaria) oraz Centurio (Austria), Omera (Włochy), Cidan (Szwecja). Związana jest z budową i uzupełnieniem wyposażenia nowego kompleksu magazynowo-produkcyjno-biurowego w Wieruchowie.

Wydatki Centrum Klima na rozwój produkcji przekroczyły już 1,65 mln euro w 2010 roku
Centrum Klima posiada w chwili obecnej jeden z najnowocześniejszych parków maszynowych w Europie, przeznaczony do produkcji systemów wentylacyjnych. Spółka korzysta z maszyn renomowanych producentów, takich jak Spiro czy Omera. Uruchomienie nowych urządzeń - które nastąpi wraz z oddaniem do użytkowania nowego kompleksu w Wieruchowie - zapewni istotne zwiększenie obecnej produkcji oraz rozszerzenie oferty o nowy asortyment. Będzie to miało istotny wpływ na podniesienie osiąganej przez spółkę marży, a tym samym przełoży się na odnotowywane wyniki finansowe Centrum Klima w przyszłości.

"Inwestujemy w urządzenia najwyższej klasy, wiodących światowych producentów. Mamy bardzo wysokie wymagania co sprawia, że niektóre maszyny muszą być przygotowywane specjalnie na nasze zamówienie. Oczekujemy sprzętu wysoko zmechanizowanego, o najwyższej jakości produktu. Dzięki temu oferta Centrum Klima jest wyjątkowa zarówno pod kątem parametrów technicznych, jak i cenowym"
- mówi Marek Perendyk, prezes zarządu Centrum Klima SA.

Oferta Centrum Klima jest chętnie wybierana przez kontrahentów krajowych i zagranicznych ceniących jakość wyrobów, atrakcyjne warunki cenowe, krótki czas oczekiwania i terminowość dostaw. Spółka regularnie wprowadza nowe rozwiązania technologiczne oraz poszerza i uatrakcyjnia portfolio produktów.

Sprzedaż eksportowa Centrum Klima - stanowiąca w 2009 roku 23% przychodów spółki ogółem - w około 70% trafia do dużych międzynarodowych podmiotów. Firma dostarcza swoje produkty kontrahentom z ponad 20 państw, w tym m.in.: Belgii, Czech, Danii, Francji, Holandii, Irlandii, Litwy, Niemiec, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Norwegii, Portugalii oraz Izraela, Mołdawii, Macedonii, Ukrainy i Słowenii. Wysoki udział eksportu gwarantuje spółce ciągłość zamówień o marżach nawet czterokrotnie wyższych niż w przypadku kontraktów na rodzimym rynku, a tym samym stabilność i stałość produkcji.
Źródło: Centrum Klima S.A.