Redakcja miesięcznika "Systemy Instalacyjne" zaprasza do udziału w piątej edycji konkursu "System Instalacyjny 2010". Na zwycięzców i uczestników konkursu czekają atrakcyjne nagrody.

Wybierz System Instalacyjny 2010
Redakcja miesięcznika "Systemy Instalacyjne" zaprasza do udziału w piątej edycji konkursu "System Instalacyjny 2010". Na zwycięzców i uczestników konkursu czekają atrakcyjne nagrody.
System Instalacyjny 2010
W tym roku do konkursu "System Instalacyjny 2010" zgłoszono 68 produktów pogrupowanych w 9 kategoriach:
- automatyka / urządzenia regulacyjne
- kanalizacja
- klimatyzacja, wentylacja
- kotły grzewcze
- pompy
- rury
- systemy grzewcze
- technika gazowa
- technika sanitarna
.

Do kategorii "klimatyzacja, wentylacja" konkursu "System Instalacyjny 2010" zgłoszono 11 produktów:

1. Danfoss - System rekuperacji Danfoss Air
Danfoss - System rekuperacji Danfoss AirDanfoss Air to kompletny system rekuperacji znajdujący zastosowanie w budynkach nowobudowanych, jak i modernizowanych. Rozwiązanie dba o odpowiednią krotność wymiany powietrza w pomieszczeniach i pomaga oszczędzać energię, poprzez odzysk ciepła ze zużytego powietrza wywiewanego z obiektu. Rekuperatory wyposażone są w wentylatory napędzane silnikami prądu stałego o płynnej regulacji prędkości obrotowej oraz w przeciwprądowy krzyżowy wymiennik ciepła wykonany ze stali nierdzewnej, który zapewnia bardzo odzysk ciepła ze sprawnością do 85%.

2. Desa - Osuszacz powietrza Master DH 720
Desa - Osuszacz powietrza Master DH 720Kondensacyjny osuszacz powietrza Master DH 720 usuwa wilgoć z pomieszczeń, zapobiega powstawaniu pleśni i rozwojowi bakterii. Znajduje zastosowanie m.in. w mieszkaniach, garażach, piwnicach, bibliotekach, suszarniach, łazienkach, archiwach i innych miejscach, gdzie możliwe jest przekroczenie prawidłowego poziomu wilgotności, powodujące m.in. złe samopoczucie, choroby, straty materialne oraz wzrost ryzyka wypadków przy pracy. Cechy produktu: wydajność 20 l / 24 h (30oC, 80% wilgotności); prosta obsługa; cicha praca; elektroniczny panel sterowania; zbiornik 5,5 l na wodę; wbudowany higrostat; kontrola napełnienia zbiornika; możliwa praca ciągła. Model posiada aktywny filtr węglowy pochłaniający nieprzyjemne zapachy oraz lampę UV, która zabija bakteria i zarazki.

3. Flop System - System rekuperacji RekuSentinel
Flop System - System rekuperacji RekuSentinelInteligentny system rekuperacji z selektywną wentylacją na żądanie. Niskoenergetyczny rekuperator o zwartej budowie i uniwersalnym systemie przyłączy daje możliwość podłączenia kanałów od góry lub z boku i obniżenia oporów hydraulicznych instalacji. Zastosowano wentylatory prądu stałego EC/DC oraz inteligentny system selektywnej wentylacji za pomocą czujnika CO2. Korzyści: wentylacja według bieżących potrzeb; większa trwałość urządzeń (rzadsze przeglądy i konserwacja); zmniejszenie zużycia energii o 20-30% (oprócz odzysku ciepła) dzięki selektywnej wentylacji w trybie "na żądanie"; możliwość montażu w szafce kuchennej i integracji z okapem kuchennym. Wydajność 290 m3/h; pobór mocy 120 W; sprawność 92%; głośność 20 dB.

4. Flowair - Kurtyny ELiS R i T
lowair - Kurtyny ELiS R i TKurtyny ELiS R i T powstały we współpracy z firmą wzorniczą, co zaowocowało stworzeniem ergonomicznych urządzeń o ciekawym wyglądzie. Model ELiS R o nowoczesnym kształcie elipsy nadaje się do montażu w pomieszczeniach reprezentacyjnych. Kurtyna posiada wodny wymiennik ciepła i szczelinę o długości 1 m. Dostępna jest w dwóch wersjach: o zasięgu 2,5 m (z dwoma wentylatorami, o mocy grzewczej 17,9 kW) i o zasięgu do 3,5 m (z trzema wentylatorami, o mocy grzewczej 22 kW). Drugi model - ELiS T ma kształt prostopadłościenny. Dzięki lekkiej konstrukcji nadaje się do pomieszczeń, w których kurtyna ma być niezauważalna. Szczelina ma długość 1 m, maksymalna wysokość montażu wynosi 3 m. Kurtyna dostępna jest w wersji z wodnym wymiennikiem powietrza oraz jako tzw. kurtyna zimna.

5. Mercor - Osiowy wentylator oddymiający mcr Monsun
Mercor - Osiowy wentylator oddymiający mcr MonsunWentylatory do odprowadzania gorącego powietrza, dymu i spalin z pomieszczeń podczas pożaru. Ułatwiają ewakuację ludzi oraz akcję gaśniczą, chronią konstrukcję budynku i jego wyposażenie przed wysoką temperaturą, zapobiegają rozprzestrzenianiu się pożaru do sąsiednich stref pożarowych. Klasy odporności ogniowej: F400 (400oC/2H) / F300 (300oC/1H) / F200 (200oC/2H); silnik jednobiegowy / dwubiegowy; średnice 355-1000 mm; wydajność do 100 tys. m3/h; spręż do 1800 Pa; moc znam. 0,55-45 kW; prędkości obr. n = 750 / 1000 / 1500 / 3000 obr./min. Sterowanie i zasilanie także poprzez blok automatyki z modułową centralą mcr Omega C2100 konfigurowaną pod moc instalowanych urządzeń. Certyfikat Zgodności CE 1488-CPD-0129/W wg normy PN-EN 12101-3.

6. Nibe-Biawar - System wentylacji Nibe F120
Nibe-Biawar - System wentylacji Nibe F120System Nibe F120 zapewnia wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, które jest wykorzystywane do ogrzewania wody. Rozwiązanie składa się z dwóch urządzeń: modułu pompy ciepła zasilanej powietrzem wentylacyjnym i zasobnika c.w.u. System sprawdza się w domach jednorodzinnych i innych w obiektach, gdzie istnieje zapotrzebowanie na wentylację i ciepłą wodę, takich jak: domki letniskowe, restauracje, stołówki, kuchnie. Zasada działania: wentylator doprowadza ciepłe powietrze z pomieszczeń przez kanały wywiewne do wymiennika ciepła w pompie ciepła; odzyskana energia zostaje wykorzystana do produkcji ciepłej wody, która krąży w obiegu między centralą a zasobnikiem wody. Pompa ciepła (COP = 3,4 przy P20/W57) jest sterowana zdalnie. Model odzyskuje energię z powietrza wentylacyjnego przez cały rok.

7. Pro-Vent - Centrala Mistral duo/geo 1100 EC
Pro-Vent - Centrala Mistral duo/geo 1100 ECCentrala Mistral 1100 duo jest wyposażona w oszczędne silniki stałoprądowe EC. Wbudowane dwa wymienniki krzyżowe pozwalają uzyskać skuteczność odzysku ciepła do 91%. Maks. wydajność centrali wynosi 1100 m3/h przy 170 Pa. Urządzenie posiada wew. bypass (obejście) wymienników, który latem kieruje zewnętrzne powietrze bezpośrednio do pomieszczeń z pominięciem odzysku ciepła. Dedykowany sterownik procesorowy RC2 lub RC4 oferuje siedem swobodnie programowanych zakresów pracy. W wersji geo model dostosowany jest do współpracy z gruntowym wymiennikiem ciepła. Centrala jest przeznaczona do stosowania w budynkach mieszkalnych, produkcyjnych, w pomieszczeniach o charakterze usługowym (salony kosmetyczne, fryzjerskie, sale fitness, sklepy, restauracje itp.).

8. Rekuperatory - System wentylacji Aeris / Spiro
Rekuperatory - System wentylacji Aeris / SpiroSystem wentylacji mechanicznej oparty na rekuperatorze Aeris 550 ERV VV i rurach stalowych Spiro. Zapewnia wentylację zrównoważoną nawiewno-wywiewną: powietrze zużyte jest usuwane z pomieszczeń i jednocześnie identyczna ilość czystego powietrza jest nawiewana. Zastosowany wymiennik przeciwprądowy osiąga sprawność do 95%. Energooszczędne wentylatory zużywają od 6 W energii. Urządzenie posiada: automatyczny by-pass; regulowane króćce montażowe; impulsową nagrzewnicę wstępną o mocy 2 kW; możliwość bezprzewodowego sterowania radiowego RFZ oraz podłączenia dodatkowego sterownika do szybkiego wietrzenia; zabezpieczenie kominkowe. Inne właściwości: cicha praca - od 36 dB (A); wydajność: 350 m3/h przy 225 Pa; współpraca z czujnikiem wilgotności oraz CO2; odzysk wilgoci.

9. Saymon / Kroll - Osuszacze powietrza i pomieszczeń T i TE
Saymon / Kroll - Osuszacze powietrza i pomieszczeń T i TEUrządzenia osuszające T i TE posiadają wytrzymałą konstrukcję i zużywają niewielką ilość energii. Wyposażone są w zbiornik z krańcowym wyłącznikiem magnetycznym lub w instalację odprowadzającą kondensat. Pracują w pełni automatycznie. Można je swobodnie przenosić i przewozić, nie wymagają instalacji przez serwis, są natychmiast gotowe do pracy. Dla pomieszczeń o niskich temperaturach (efektywność osuszania maleje wraz z obniżeniem temperatury) polecana jest wersja TE z podgrzewaczem. Osuszacze typu T i TE można stosować w: pływalniach, łaźniach, stacjach uzdatniania wody, pralniach, budownictwie, piwnicach, mieszkaniach, pomieszczeniach które uległy zalaniu na skutek awarii lub powodzi, w magazynach, w przemyśle spożywczym, w archiwach, muzeach, laboratoriach itd.

10. SFA - Pompki do skroplin SaniCondens Clim
SFA - Pompki do skroplin SaniCondens ClimPompki Clim Mini, Pack i Deco do odprowadzania skroplin z klimatyzatorów i urządzeń chłodniczych. Chronią przed zawilgoceniem pomieszczeń i urządzeń, gdy skroplin nie można odprowadzić grawitacyjnie. Pływak modelu Clim Mini montuje się w jednostce wew. klimatyzatora, a silnik w listwie zew. z okablowaniem. Clim Pack to pompka fabrycznie zmontowana w listwie do dołączenia na zewnątrz klimatyzatora. Clim Deco to kompaktowa pompka zew. do podwieszenia pod klimatyzatorem. Wszystkie wersje są przeznaczone do obsługi klimatyzatorów typu Multi-Split do mocy 10 kW. Wysokość podnoszenia 10 m (Mini, Pack), 4 m (Deco); odległość tłoczenia 30 m; maks. wydajność 10 l/h (Mini, Pack), 12 l/h (Deco); zasilanie 220-240 V / 50 Hz; moc znam. 24 W (Mini, Pack), 16 W (Deco).

11. Smay - System ochrony nadciśnieniowej iSWAY
Smay - System ochrony nadciśnieniowej iSWAYSystem nadciśnieniowej ochrony pionowych dróg ewakuacji przed zadymieniem dla obiektów o wysokości do 30 m. Rozwiązanie jest alternatywą dla dostępnych na rynku systemów napowietrzania klatek schodowych. W obudowie o zwartej konstrukcji umieszczono: zespół nawiewny (wentylator osiowy o zróżnicowanej wydajności), elementy regulacyjne oraz układ pomiarowo-sterujący. Powietrze do zabezpieczanej klatki schodowej dociera przez pojedynczy punkt nawiewny w obudowie urządzenia. Pozwala to na wyeliminowanie zbiorczego szachtu napowietrzającego wzdłuż wysokości klatki schodowej. iSWAY spełnia wymogi normy PN-EN 12101-6 w odniesieniu do wymaganych wartości nadciśnienia oraz prędkości przepływu powietrza na drzwiach i maks. siły potrzebnej do otwarcia drzwi wynoszącej 100 N.

Pełna lista 68. zgłoszonych do konkursu produktów znajduje się na stronie www.systemy.instalacyjne.pl
Spośród zgłoszonych do konkursu wyrobów, głosami Czytelników SI wybrany zostanie jeden produkt, który odtąd będzie mógł używać symbolu i tytułu "SYSTEM INSTALACYJNY 2010 roku". Laureat otrzyma także dyplom oraz statuetkę.

Wśród wszystkich uczestników konkursu, którzy oddadzą ważne głosy, rozlosowane zostaną nagrody. Aby wziąć udział w głosowaniu wystarczy wypełnić specjalną kartę do głosowania, która będzie dołączona do kolejnych wydań magazynu Systemy Instalacyjne - aż do grudnia 2010 r. i wysłać ją do Redakcji miesięcznika. Naklejanie znaczka na karcie do głosowania nie jest konieczne, ponieważ koszt przesyłki pokrywa Wydawnictwo.
W celu oddania ważnego głosu należy:
• wybrać spośród zgłoszonych produktów w każdej kategorii jeden, który - zdaniem głosującego
- zasługuje na tytuł "SYSTEMU INSTALACYJNEGO 2010 ROKU",
• na karcie w odpowiednim miejscu wpisać jego unikalny kod, który znajduje się przy opisie każdego produktu - nad zdjęciem,
• z drugiej strony karty - czytelnie podać swoje dane wraz z adresem (i ewentualnie telefonem kontaktowym),
• podpisać się,
• wrzucić kartę do skrzynki pocztowej.

Nie jest konieczne oddanie głosu w każdej z 9 kategorii. Jednakże w każdej kategorii można głosować tylko na jeden produkt. Ponadto jedna osoba może uczestniczyć w konkursie tylko raz. Oznacza to, że w przypadku oddania przez jedną osobę większej liczby głosów pozostałe będą nieważne.
Wśród wszystkich uczestników konkursu, którzy oddadzą ważne głosy rozlosowane zostaną nagrody.
Lista zwycięzców konkursu oraz nagrodzonych w wyniku losowania opublikowana zostanie w jednym z pierwszych wydań "SYSTEMÓW INSTALACYJNYCH" w roku 2011.


>>>Wyniki konkursu SYSTEM INSTALACYJNY 2009
>>>Wyniki konkursu SYSTEM INSTALACYJNY 2008
>>>Wyniki konkursu SYSTEM INSTALACYJNY 2007
>>>Wyniki konkursu SYSTEM INSTALACYJNY 2006Źródło: Systemy Instalacyjne