Serwis www.strefaklimatyzacji.pl został uruchomiony przez LG Electronics, Dział Klimatyzacji. W serwisie można znaleźć wiele istotnych i cennych informacji, materiałów. Jest on użytkowy nie tylko dla fachowców z branży, ale także samych użytkowników klimatyzacji marki LG. Ponadto użycie w serwisie kilku interesujących rozwiązań, w rezultacie ułatwia uzyskanie bezpośredniego kontaktu między uczestnikami procesu.

www.strefaklimatyzacji.pl - cały świat klimatyzacji LG
StrefaKlimatyzacji.pl to serwis łączący wszystkie narzędzia marketingowe oferowane przez firmę LG. W serwisie jest część poświęcona Akademii Klimatyzacji LG zawierająca opis oferowanych szkoleń, kalendarz szkoleń i wydarzeń oraz formularz on line ułatwiający prostą rejestrację na wybrane szkolenie. Poprzez serwis można także przystąpić i uczestniczyć w programie lojalnościowym LG – Liga Graczy.

StrefaKlimatyzacji.pl to rozbudowana baza wiedzy, w której zamieszczone są materiały marketingowe, informacje o produktach, czy materiały dla fachowców jak instrukcje obsługi, montażu i dane techniczne.

Jednak serwis z założenia to przede wszystkim miejsce wymiany wiedzy oraz sposób na bezpośredni kontakt pomiędzy producentem, projektantem, dystrybutorem, instalatorem i końcowym użytkownikiem. Możliwe to jest poprzez trzy proste funkcje. Pierwszą z nich jest możliwość utworzenia wizytówki swojej firmy w katalogu firm instalacyjnych. Katalog ten połączony jest z wyszukiwarką, która pozwala końcowemu użytkownikowi znaleźć fachowca ze swojego regionu.

Kolejną funkcją jest forum, za pomocą którego użytkownicy mogą wymieniać się między sobą informacjami, dzielić wskazówkami i doświadczeniami. Z kolei funkcja „zapytaj eksperta” to szansa na kontakt z ekspertem LG, który udzieli wsparcia i odpowie na pytanie.

Ponadto StrefaKlimatyzacji.pl daje instalatorom wiele możliwości zareklamowania swojej firmy i zaprezentowania się jako godny zaufania i polecenia fachowiec. Firma LG przewiduje wprowadzenie dodatkowych narzędzi marketingowych dla najbardziej aktywnych uczestników serwisu.

„StrefaKlimatyzacji.pl to pierwszy taki portal społeczności branżowej oferowany przez producenta”, powiedział Jarosław Jóźwiak, Dyrektor Sprzedaży Działy Klimatyzacji LG. „Wiążemy z nim duże nadzieje, gdyż jest to dla nas – producenta - sposób na bezpośredni kontakt z klientem, tym samym szansa na udzielenie porady, informacji czy wskazówki w trybie on line, zgodnie z najnowszymi trendami.”

Strefa Klimatyzacji LG

StrefaKlimatyzacji.pl to demokratyczne miejsce dla osób dynamicznych, każdy aktywny użytkownik będzie jego współautorem i beneficjentem.