Firma D+H Polska wprowadziła na rynek AdComNet, magistralę komunikacyjną dla systemów oddymiania i naturalnej wentylacji.

Wszystko w jednej sieci - magistrala komunikacyjna AdComNet
Wdrożenie, konfiguracja oraz zarządzanie rozległym systemem oddymiającym może stanowić nie lada problem - zebranie sygnałów z dziesiątków czy nawet setek central wymaga od instalatora, a później zarządcy olbrzymiego nakładu pracy. Dlatego też firma D+H Polska wprowadziła na rynek AdComNet, magistralę komunikacyjną dla systemów oddymiania i naturalnej wentylacji.


Jednym z podstawowych problemów związanym z zarządzaniem systemami wentylacji i oddymiania jest konieczność wyboru pomiędzy żmudną konfiguracją wielu niezależnych central sterujących, a mało elastycznym, centralnym systemem wymagającym olbrzymiej ilości przewodów sterujących poszczególnymi elementami. Rozumiejąc problemy, przed jakimi stoją projektanci, firma D+H Polska wprowadziła do swojej oferty adresowalny system oddymiania AdComNet, który pozwoli zapomnieć o tego rodzaju dylematach.

AdComNet – elastycznie i oszczędnie

Magistrala komunikacyjna AdComNet firmy D+H Polska jest zdecentralizowanym systemem pozwalającym łatwo i stabilnie połączyć ze sobą maksymalnie aż 2048 central oddymiania posiadających oznaczenie AdComNet Ready. Dzięki temu, możemy w prosty sposób realizować nawet najbardziej złożone scenariusze a także znacznie obniżyć koszty inwestycji wynikające z nadmiernej ilości kabli. Dodatkowo, dzięki dużej elastyczności stworzonego systemu, nawet w przypadku zmiany układu pomieszczeń w budynku (co jest szczególnie powszechne w przypadku obiektów biurowych) nie jest wymagany montaż nowych przewodów lub skomplikowane i kosztowne modyfikacje systemu. AdComNet firmy D+H Polska pozwala bowiem na łatwą konfigurację stworzonej sieci, dzięki czemu bez zmian w infrastrukturze możemy zmodyfikować funkcjonalność całego systemu, a wszystko to za pomocą wygodnego w obsłudze oprogramowania konfiguracyjnego, umożliwiającego tworzenie logicznych powiązań pomiędzy systemami oddymiania i wentylacji. Co więcej, dzięki modułowej strukturze istnieje możliwość dołożenia nowych elementów w dowolnym momencie. Jednocześnie AdComNet firmy D+H pozwala na integrację sieci z innymi instalacjami ochrony przeciwpożarowej budynku, dzięki czemu całość może pracować jak jeden sprawny organizm.


Oczywiście, jak przystało na system mający wpływ na nasze bezpieczeństwo, AdComNet firmy D+H Polska został wyposażony w szereg funkcji mających zapewnić mu pewną i bezawaryjną pracę. System ten posiada wyjątkową odporność na zakłócenia zapewniającą bardzo wysoki poziom niezawodności transmisji. Daje nam to pewność, że nawet w przypadku wystąpienia zakłóceń, system nadal będzie w stanie zareagować z odpowiednią sprawnością. Dodatkowo, dzięki zdecentralizowanemu systemowi zarządzania poszczególnymi modułami, poszczególne centrale wchodzące w skład sieci zachowają pełną gotowość do działania w odpowiednich strefach pożarowych, nawet gdy z jakiegoś powodu łączność pomiędzy nimi zostanie zerwana.

System AdComNet firmy D+H powstał z myślą o wszystkich tych budynkach, w których ze względu na dużą powierzchnię, zastosowanie tradycyjnego rozwiązania było nie tylko niewygodne, ale często też nieuzasadnione ze względów ekonomicznych. Dzięki wprowadzonemu na rynek przez firmę D+H Polska magistrali AdComNet, montaż i konfiguracja systemu oddymiania i wentylacji stanie się znacznie tańsza, a zarządzanie całością – łatwe i wygodne.

Grupa D+H, posiada w swojej ofercie produkty z zakresu zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz naturalnej wentylacji, które dzięki nieustannym działaniom badawczo-rozwojowym, prowadzonym przez firmę, należą do najnowocześniejszych na rynku. D+H Polska gwarantuje swoim Klientom kompleksową obsługę serwisową na wszystkich etapach, począwszy od projektowania systemów i sprzedaży urządzeń, poprzez instalację, konserwację systemów, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, profesjonalne doradztwo techniczne oraz szereg szkoleń dla projektantów i instalatorów. Firma D+H Polska, oprócz siedziby we Wrocławiu, posiada sześć Oddziałów Regionalnych: w Stargardzie Szczecińskim, Gdańsku, Zabrzu, Poznaniu, Warszawie i Łodzi.