Komfortowe warunki na nowym warszawskim Stadionie Narodowym.

Wolf zapewnia dobrą jakość powietrza podczas EURO 2012

Firma Wolf GmbH stała się jednym z wiodących specjalistów w dziedzinie klimatyzacji dla stadionów sportowych. Urządzenia firmy Wolf zastosowano już na wielu obiektach sportowych jak na przykład AWD Arena w Hanowerze, Stadion Westfalii w Dortmundzie, Wolkswagen Arena w Wolfsburgu, Stadion Narodowy Lia Manoliu w Bukareszcie, Allianz Arena w Monachium lub Stadion Bernabeu w Madrycie, a już wkrótce znajdą one zastosowanie na warszawskim Stadionie Narodowym zapewniając dobrą jakość powietrza w pomieszczeniach i przyjemne temperatury w lożach, restauracjach, biurach i pomieszczeniach pod trybunami.

Na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy w piłce nożnej EURO 2012, które odbędą się w Polsce i na Ukrainie powstaje w Warszawie nowy, wart około 300 milionów euro obiekt, w którym zastosowano 76 urządzeń klimatyzacyjnych firmy Wolf: centrale klimatyzacyjne KG Top 64-450. Łącznie użyto 972 wielofunkcyjne jednostki. Wszystkie urządzenia zostały wyposażone w systemy odzysku ciepła. Całkowita wielkość wyposażenia dostarczonego przez firmę Wolf opiewała na 80 ładunków ciężarówek!
Odpowiedzialnym za architekturę stadionu jest konsorcjum biur architektonicznych JSK Architekci. Przedsiębiorstwo Imtech GmbH & Co. KG odpowiedzialne jest natomiast za budowę instalacji w zakresie klimatyzacji i wentylacji.


Warszawski Stadion Narodowy będzie oferował do dyspozycji 55 000 miejsc siedzących. Architektonicznymi perełkami jest konstrukcja nośna fasady składająca się z długich na 32 metry rurkowatych wsporników oraz konstrukcja podwieszanego dachu.
Zakończenie projektu zaplanowano w listopadzie 2011 roku. Na otwarcie stadionu drużyny Polski i Niemiec rozegrają mecz towarzyski. Podczas Mistrzostw Europy EURO 2012 na warszawskim stadionie rozegranych zostanie pięć meczy. Wśród nich przewidziano mecz na otwarcie Mistrzostw, jak również mecze w ćwierćfinale oraz półfinale.

Wolf GmbHFirma Wolf GmbH to uznany dostawca technologii i urządzeń energooszczędnych. Jest wiodącym i innowacyjnym producentem urządzeń w zakresie techniki grzewczej, solarnej, wentylacyjnej i klimatyzacyjnej. Jedynym miejscem produkcji wymienionych urządzeń jest miasto Mainburg w Bawarii. To tam przedsiębiorstwo opracowuje i wytwarza swoje produkty - "Made in Germany".

Artykuł "Wolf zapewnia dobrą jakość powietrza podczas EURO 2012" opublikowany w nr 1/2011 magazynu techniki grzewczej, wentylacyjnej i klimatyzacyjnej firmy Wolf: [attach=attach1]WOLF Zeitung[/attach]