Świeże powietrze w miejscu pracy jest warunkiem dobrego samopoczucia i zdrowia ludzi. Ma ono także wpływ na prawidłowy przebieg niektórych procesów produkcyjnych. Firma Dospel proponuje swoim klientom z branży przemysłowej wydajne wentylatory kanałowe dostosowane do każdych potrzeb.


Informacja prasowa - grudzień 2008
Wymiana powietrza to niezwykle ważna kwestia, szczególnie w pomieszczeniach o wysokim stężeniu oparów czy pyłu w powietrzu, powstających w trakcie różnorodnych procesów produkcyjnych. Również właściciele takich lokali jak bary, restauracje i sklepy powinni zadbać o komfort swoich klientów. Powietrze w tych pomieszczeniach zawiera kurz, pyłki, drobnoustroje oraz dym tytoniowy. Kluczem do zapewnienia zdrowego klimatu jest właściwy dobór urządzeń do wymagań powierzchniowych i zastosowania. Nie bez znaczenia są również takie cechy wentylatorów jak energochłonność, wydajność i poziom emitowanego hałasu.

Wentylatory do montażu w przewodach wentylacyjnych

Niekwestionowaną zaletą tej grupy urządzeń są ich niewielkie rozmiary i łatwość montażu. Model z serii WK firmy Dospel, dzięki gamie siedmiu średnic, można łatwo połączyć z kanałami od fi 100 aż po fi 350 za pomocą uchwytu montażowego. Może on być z powodzeniem stosowany w pomieszczeniach o mniejszej kubaturze oraz gospodarstwach domowych, gdzie cicha praca urządzeń jest wyjątkowo ważna. Wentylator WK efektywnie usuwa powietrze zarówno z rozległej instalacji obsługującej kilka pomieszczeń, jak i z hal produkcyjnych. Jego odpowiednik, WK plastics, także charakteryzuje się szerokim zakresem średnic i parametrów, co daje możliwość dopasowania sprężu oraz wydatku powietrza do indywidualnych potrzeb. Obudowa z chemicznie odpornego polipropylenu sprawia, że model ten znajduje zastosowanie w obiektach przemysłowych takich jak hale, warsztaty i magazyny. Zarówno WK, jak i WK plastics to wentylatory promieniowe, cicho pracujące - dzięki zastosowaniu łożysk kulkowych - oraz jednocześnie wydajne. Budowa wentylatorów kanałowych Dospel pozwala na montowanie ich w poziomie i w pionie. Statyczne oraz dynamiczne wyważenie turbiny gwarantuje wysoką niezawodność w sytuacji ciągłej pracy. Wentylatory kanałowe są zaopatrzone w jednofazowy silnik rozruchowy z kondensatorem. Dzięki temu WK i WK plastics firmy Dospel są wydajne oraz tanie w eksploatacji. WK jest dostępny w obudowie z blachy ocynkowanej, zaś WK plastics – tworzywa sztucznego. W celu zoptymalizowania pracy urządzenia Dospel oferuje regulatory obrotów RN 300 (natynkowy) i RP 300 (podtynkowy).

Wentylatory WK i WK plastics
fot. Dospel

Dystrybutor: Dospel Sp. z o.o.