Studenci Politechniki Warszawskiej uczą się nowoczesnych systemów HVAC i technik serwisowych odwiedzając pomieszczenia techniczne.

Wizyta Trane na Politechnice Warszawskiej
17-go maja br., studenci Politechniki Warszawskiej dowiedzieli się jak serwisować wydajne energetycznie i wysokosprawne systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji, gdy inżynierowie z Trane, wiodącego światowego dostawcy systemów i rozwiązań komfortu oraz marki Ingersoll Rand, zaprosili ich, aby wśród agregatów chłodniczych jednego z budynków biurowych w Warszawie, zapoznali się z metodami konserwacyjnymi.

Podczas wizyty, inżynierowie Trane przedstawili praktyczne podejście do serwisu i konserwacji oraz zaprezentowali najnowsze technologie i narzędzia diagnostyczne Józef Głasek, Trane demonstrujący oprogramowanie TechView służące do konfiguracji ustawień, status i diagnostyki.|Fot. 2.

 Studenci Politechniki Warszawskiej przyglądający się procedurom konserwacyjnym wykonywanym przez inżynierów Trane.|Fot. 1. Józef Głasek, Trane wyjaśniający budowę chillera Trane RTAC, odpowiedzialnego za dostarczenie wody lodowej do system komfortu budynku.

Wizyta Trane na Politechnice jest częścią programu Trane „Engineering Better Careers. Engineering Better Environments”.


O programie Engineering Better Careers, Engineering Better Environments.
W ramach programu “Engineering Better Careers. Engineering Better Environments”, kierowniczy menadżerowie Trane współpracują ze szkołami wyższymi, aby inspirować nowe pokolenia inżynierów branży ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa. Kierownictwo firmy odwiedza kampusy uniwersytetów, aby podzielić się ze studentami swoim doświadczeniem i wiedzą na temat jak w praktyce wygląda inżynieria i biznes, z którymi studenci mogą się dzisiaj zetknąć, a także, jak mogą wpływać na tą rzeczywistość.
Oprócz tego Trane współpracuje z uczelniami i studentami wzbogacając programy zajęć. Często oferuje również oprogramowanie i wyposażenie sal na promocyjnych warunkach, wspiera studenckie projekty, organizuje wycieczki do fabryk oraz oferuje praktyki studenckie.