Wirtualny Salon Techniki Grzewczej 3D - pierwsza w Polsce przestrzenna wizualizacja urządzeń grzewczych
Budowa domu to duże przedsięwzięcie. Na każdym kroku podejmujemy trudne decyzje, które rzutują później na następne lata - zwłaszcza te, które wiążą się kosztami ogrzewania domu.
Internet jest nieograniczonym źródłem wiedzy i znajdziemy w nim wiele przydatnych informacji - ale potrzeba czasu aby w ich gąszczu wyłonić te, które rzetelnie odpowiedzą na nasze pytania i rozwiążą nurtujące nas problemy. Zawsze możemy udać się do rzeczywistego sklepu i porozmawiać ze sprzedawcą. Chociaż to oznacza, że musimy poświęcić swój czas bez gwarancji uzyskania odpowiedzi czy propozycji rozwiązań, które będą odpowiadały naszym indywidualnym potrzebom.
W styczniu 2009 roku firma Viessmann Polska uruchomiła Wirtualny Salon Firmowy 3D. Jest to pierwszy tego typu projekt na krajowym rynku branży grzewczej. Obecnie jest już dostępny w serwisie internetowym www.kotly.pl.
Wirtualny Salon Firmowy 3D łączy zalety rzeczywistego Salonu Firmowego Viessmann z nieograniczonymi możliwościami jakie daje Internet. Prosta i przejrzysta budowa salonu pozwala na łatwe znalezienie i zapoznanie się z interesującymi nas produktami. Możemy zobaczyć urządzenia niemal jak w rzeczywistości, poznać ich właściwości i parametry techniczne. Bardziej dociekliwe osoby mogą np. „zaprojektować” swoją instalację kolektorów słonecznych przy pomocy kalkulatora on-line, oraz dowiedzieć się więcej np. o energetyce słonecznej czy pompach ciepła z zamieszczonych w salonie poradników.
W wirtualnym salonie możemy zobaczyć na żywo jak pracuje instalacja z pompą ciepła w domu jednorodzinnym i jakie są koszty jego ogrzewania, oraz w dziale „Grzejniki i osprzęt” możemy zobaczyć jak pracuje instalacja wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła z centralą wentylacyjną Vitovent 300.
W razie pytań czy wątpliwości możemy łatwo skontaktować się z konsultantem on-line firmy Viessmann przez takie komunikatory jak Skype czy Gadu Gadu lub telefoniczne, albo poprzez „Zapytanie ofertowe”. Łatwo też znajdziemy rzeczywisty Salon Firmowy Viessmann w swojej okolicy gdzie uzyskamy fachową poradę, wykonamy projekt instalacji grzewczej, a także zlecimy jej wykonanie.
Salony Firmowe Viessmann to grupa profesjonalnych firm o bogatym doświadczeniu, które reprezentujących firmę Viessmann na terenie całego kraju. Wyróżniają się najwyższym poziomem znajomości nowoczesnych systemów grzewczych Viessmann zapewniając pełną obsługę klienta indywidualnego i instytucjonalnego - począwszy od doradztwa, poprzez sprzedaż, realizację i późniejszy serwis urządzeń i instalacji.
Design oraz funkcjonalność urządzeń firmy Viessmann już od lat 60-tych ubiegłego wieku podlegały starannemu projektowaniu i do dzisiaj jest to jeden z najważniejszych wyróżników marki na światowym rynku. To szczególnie ważne cechy w ostatnich latach, w aspekcie trendu budowy domów bez typowego pomieszczenia kotłowni i umieszczania urządzeń grzewczych bezpośrednio w pomieszczeniach użytkowych. Firma Viessmann rozwinęła bogaty program kotłów wiszących, a także kompaktowych central grzewczych, jakie z łatwością można wkomponować we wnętrza budynku tak, aby stanowiły ich estetyczny i funkcjonalny element. Dlatego też Wirtualny Salon Firmowy 3D stanowi doskonałą możliwość oceny przez Klienta designu urządzeń firmy Viessmann i wyobrażenia sobie, jak będą się one prezentowały w rzeczywistości.
Źródło: www.viessmann.pl