W dniach 21-23 października 2008 odbędą się pierwsze w Polsce targi WIRTOTECHNOLOGIA poświęcone szeroko pojętemu zagadnieniu Rapid Prototyping oraz technologii informatycznych w przemyśle.
Dostrzegając stałą tendencję przenoszenia przygotowania produkcji do sfery wirtualnej, spółka Kolporter Expo postanowiła zorganizować imprezę targową, poświęconą wirtualizacji procesów technologicznych - zarówno od strony praktycznej, jak i naukowej. Komputerowe wspomaganie projektowania, szybkie wykonywanie prototypów, które znacznie redukuje czas wprowadzania na rynek nowych produktów oraz komputerowe wspomaganie i zarządzanie produkcją i zasobami firmy to wymogi nowoczesnego przedsiębiorstwa XXI wieku.
Wystawcy targów WIRTOTECHNOLOGIA będą mieli okazję skorzystać z nowego obiektu targowo - wystawienniczego na południu Polski. Zlokalizowane w Sosnowcu centrum Expo Silesia spełnia europejskie normy w zakresie wystawiennictwa, jest doskonale skomunikowane i nowocześnie wyposażone. To atuty, które na pewno zostaną docenione zarówno przez uczestników targów jak i przez klientów.
W czasie targów odbędzie się seminarium organizowane przez Stowarzyszenie ProCax pt. Techniki szybkiego prototypowania w cyklu życia produktu oraz konkurs na najciekawszą symulację procesów wykonanych przez studentów i doktorantów uczelni w Polsce.
Równolegle z targami WIRTOTECHNOLOGIA 2008 odbędą się dwie specjalistyczne imprezy targowe: Międzynarodowe Targi Spawalnicze ExpoWELDING i Międzynarodowe Targi Metali i Stali STEELMET.
Targi WIRTOTECHNOLOGIA 2008 Honorowym Patronatem objął Waldemar Pawlak - Wiceprezes Rady Ministrów i Minister Gospodarki.
Międzynarodowe Targi Metod i Narzędzi do Wirtualizacji Procesów WIRTOTECHNOLOGIA odbędą się
w dniach 21-23 października 2008 w Expo Silesia w Sosnowcu.