Wioska Budowlana to: prezentacja domów modelowych, wystawa materiałów wykończeniowych, nowości i trendów wzorniczych, działalność dydaktyczna i szkoleniowa, doradztwo w obszarze rozwiązań architektoniczno-technologicznych w zakresie budownictwa, wykończenia i finansowo-prawnego.


Wioska Budowlana pozwala klientom indywidualnym na uzyskanie kompleksowej pomocy w zebraniu wiedzy potrzebnej do podjęcia decyzji o budowie domu poprzez wybór projektu, technologii i firmy wykonawczej.


Wioska Budowlana pod Warszawą jest piątym w Europie tego typu przedsięwzięciem. Dotychczas powstały już podobne Wioski pod Berlinem, Chemnitz, Lipskiem i Monachium. Wioski Budowlane powstały z myślą o prezentacji i promocji budownictwa oraz są miejscem, w którym zainteresowani mogą poznać wszystkie tajniki i możliwości związane z budową domu jednorodzinnego. Wioskę stworzono dla:
- klientów indywidualnych
- producentów domów, firm wykonawczych i deweloperskich
- firm urządzających zieleń wokół domu
- producentów materiałów budowlanych
- producentów materiałów wykończeniowych
- firm organizujących szkolenia dla własnych pracowników, przedstawicieli, itp.
Na terenie Wioski zbudowano domy wg różnych technologii, różnych producentów, każdy wykonany "pod klucz". Odwiedzający mogą na miejscu porozmawiać z przedstawicielem firmy wykonawczej, który udziela informacji dotyczących technologii, w której firma buduje, parametrów eksploatacyjnych, warunków realizacji i umowy.
Na obszarze o łącznej powierzchni około 6 ha Wioski Budowlanej docelowo ma stanąć ok. 100 domów modelowych. Realizacja następuje w etapach - pierwszy etap to budowa ok. 20 domów.
Wioska budowlana zlokalizowana jest 25 km od centrum Warszawy.
Otwarcie Wioski Budowlanej nastąpiło w kwietniu 2006 roku.