Idealnym rozwiązaniem dla małych powierzchni jest blok drzwiowy Wine PC10 (drzwi z wbudowanym klimatyzatorem), zaprojektowany do izolacji i klimatyzowania pomieszczeń o kubaturze do 10 m³. W domu jednorodzinnym lub w mieszkaniu szczelne drzwi zapewniają całkowitą izolację umożliwiającą zainstalowanie klimatyzatora we wszystkich miejscach sąsiadujących z pomieszczeniami mieszkalnymi, a więc w spiżarni, komórce lub we wnęce pod schodami.
Posiadanie piwnicy do właściwego przechowywania win nie leży w zasięgu wszystkich zainteresowanych. Brak miejsca, mieszkania pozbawione piwnic w podziemiu... to częste przeszkody, które nie pozwalają amatorom śledzić jak starzeją się ich najlepsze wina.
Aby stworzyć odpowiednie warunki i przekształcić nawet najmniejsze pomieszczenie w prawdziwą piwniczkę na wino, firma FONDIS poszerza swoją gamę specjalnych klimatyzatorów WineMaster® i wprowadza na rynek Wine PC10. Ten blok drzwiowy z klimatyzatorem pozwala bardzo łatwo przekształcić spiżarnię w prawdziwą, chłodzoną piwniczkę na wino.
Tak jak wszystkie klimatyzatory do piwnic z winem opracowane przez FONDIS, blok drzwiowy z klimatyzatorem WineMaster® spełnia warunki niezbędne dla doskonałego przechowywania win. Zapewnia pełne zaciemnienie i stałą temperaturę w przedziale od 8°C do 14°C dzięki dwuwarstwowym drzwiom izolowanym poliuretanem, materiałem izolacyjnym o wysokiej skuteczności.


PC10 oferuje również stałą wentylację i utrzymuje wilgotność powietrza w zakresie od 60% do 80%. Wszystkie ruchome elementy Wine PC10 zamontowane są na gumowych amortyzatorach w celu tłumienia drgań, które obniżają jakość wina.
Szczelne drzwi w białym kolorze doskonale harmonizują ze wszelkimi stylami wystroju wnętrz. Natomiast sam klimatyzator jest bardzo dyskretny i cichy (40 dB z 3m). Wbudowany jest w drzwi i całkowicie niewidoczny z zewnątrz piwniczki. Montaż klimatyzatora Wine PC10 jest ułatwiony, ponieważ wystarczy zamocować go na uprzednio zainstalowanych drzwiach (mocowanych w 8 punktach) i podłączyć do gniazdka elektrycznego. W razie przeprowadzki nie ma żadnego problemu, bowiem blok drzwiowy z klimatyzatorem łatwo jest zdemontować.
Wine PC10 to rozwiązanie dla amatorów win, którzy teraz, niezależnie od warunków w ich mieszkaniu, będą mogli pozwolić bezpiecznie dojrzewać setkom butelek wina.
Materiał: FONDIS