Swegon International Business Unit we współpracy z Green Solutions Limited in Zealand otrzymały zlecenie na remont jednego z najwyższych budynków w Auckland. Jest nim 31-piętrowa wieża ANZ, która zostanie poddana całkowitej renowacji w roku 2012.

Wieża ANZ z klimatyzacją Swegon

Właściciel budynku, którym jest AMP Trust wraz z głównym najemcą - Bankiem ANZ wybrały produkty Swegon ze względu na energooszczędne rozwiązania oraz zapewnienia wysokiej jakości klimatu wewnętrznego.

Swegon dostarczy 40 central GOLD D RX z higroskopijnymi rotorami oraz 5 central wentylacyjnych typu GOLD SD. Budynek zostanie wyposażony w zdecentralizowana wentylacje obsługiwaną przez 2 jednostki GOLD RX na każdym piętrze. Jedną z głównych korzyści dla tego typu zaproponowanego rozwiązania Swegon było to, że urządzenia GOLD są bardzo kompaktowe i nadają się do montażu w bardzo małych pomieszczeniach technicznych, już istniejących instalacji na każdym piętrze ANZ Tower.

Oprócz jednostek GOLD, Swegon otrzymał także zamówienie na 1610 sztuk belek chłodzących typu Pacific, Primo i FRB, które zaplanowano dla każdego z 31 pięter budynku.