Firma WIENKRA w latach 2006-2008 uzyskała ponad 20-procentową dynamikę średniej przychodów operacyjnych i zysku netto i otrzymała tytuł "Geparda Biznesu 2009".

Wienkra Gepardem Biznesu
Firmy, których średnia dynamika przychodów operacyjnych i zysku netto w latach 2006-2008 była wyższa niż 20 procent, otrzymały tytuł Gepardy Biznesu 2009.
Firma WIENKRA w tej klasyfikacji znalazła się na 148 miejscu.

Analizę wyników finansowych na zlecenie Instytutu Lokalnego Biznesu przeprowadziła Wywiadownia Handlowa InfoCredit.

Gepardy Biznesu
Informacja zawarta w artykule o małopolskich Gepardach Biznesu:

"Aktywna działalność na rynku polskim i rynkach zagranicznych,stałe poszerzanie oferty i reagowanie na głosy klientów gwarantują dynamiczny rozwój firmy Wienkra. „Rok 2008 obfitował w dużą liczbę inwestycji zagranicznych, w których firma Wienkra brała czynny udział. Doświadczenie zdobyte podczas wielu lat – od 1991 r. – zajmowania się w Europie systemami klimatyzacji, wentylacji, systemami wody lodowej oraz instalacjami grzewczymi czyni nas liderami w tej dziedzinie. Rozwój tej sfery działalności zawdzięczamy umiejętności dopasowywania się do indywidualnych wymagań rynków. Mamy w swojej ofercie urządzenia producentów takich jak: LG, TOSHIBA, CARRIER, GREE – liderów na światowym rynku.
Osiągając najlepsze wyniki w sprzedaży urządzeń, zdobyliśmy tytuł Dealer Prestige Carrier oraz Dealer Nr 1 LG. Wychodząc naprzeciw najbardziej wymagającym klientom, poszerzamy swoją ofertę o najnowsze ekologiczne produkty, takie jak klimatyzatory inwerterowe,pompy ciepła oraz kolektory słoneczne.
Ponadto profesjonalna obsługa serwisowa, jaką zajmujemy się od początku działalności zarówno w Polsce, jak i za granicą, gwarantuje wysoki standard wykonywanych przez nas inwestycji. Nasz rozwój zawdzięczamy zaufaniu, jakim obdarzyli nas nasi klienci, za co serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że opierając się na dotychczasowych zasadach działania, będziemy stale polepszać standard wykonywanych przez nas usług, zyskując tym samym zaufanie nowych klientów."


Źródło: WIENKRA