Multimedialny spektakl „Wielki Wybuch” czyli siedem koncepcji mówiących o początkach Wszechświata zainaugurował działalność Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Barwne widowisko z udziałem 250 tancerzy wykonywało układy choreograficzny w reżyserii Saskia Boddeke i Petera Greenawaya.

WIELKI WYBUCH - Narodziny Centrum Nauki Kopernik - 08.11.2010
Łamigłówki, na których może polec niejeden dorosły, zabawy w archeologów, pierwszy na świecie teatr, w którym zamiast aktorów, wystąpią na scenie roboty ludzkich rozmiarów, nowoczesne planetarium z ekranem w kształcie sfery, o średnicy wysokości 16 metrów – jeden dzień to stanowczo za mało, by skorzystać ze wszystkich atrakcji jakie oferuje obiekt. Centrum Nauki Kopernik to zmiana sposobu mówienia o nauce, to nowoczesne miejsce promocji wiedzy w Polsce

Centrum Nauki KopernikCentrum Nauki Kopernik w Warszawie (ang. Copernicus Science Centre) założono w 2005 roku. Jego celem jest promowanie nowoczesnej komunikacji naukowej. Centrum jest wspólną instytucją, powołaną i finansowaną przez Miasto Stołeczne Warszawa, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Strona internetowa CNK: www.kopernik.org.pl
Harmonogram inwestycji zakłada oddanie pierwszej część budynku 5 listopada 2010 roku, ukończenie drugiego modułu budynku planowane jest w 2011 roku. Od 9 listopada br. w Centrum Nauki Kopernik można zobaczyć aż 350 eksponatów w pięciu galeriach stałych (Człowiek i środowisko, Świat w ruchu, Korzenie cywilizacji, Strefa światła, Bzzz!).

FENIXFirma Clima Produkt poczytuje sobie za szczególny zaszczyt współuczestniczyć w powstaniu Centrum Nauki Kopernik wyposażając obiekt w urządzenia klimatyzacyjne swojej produkcji. Łącznie dostarczonych zostało 45 central różnych typów wśród, których nie zabrakło również FENIXÓW czyli central klimatyzacyjnych z wysokosprawnymi wymiennikami odzysku ciepła typu SUPERBLOK (sprawność do 95%).
Clima Produkt jest jedynym w Polsce producentem central z tego typu regeneratorami.

Źródło: Clima Produkt Sp. z o.o.