Firma Viessmann – wiodący na świecie producent techniki grzewczej – ogłosiła „WIELKI TEST próżniowych kolektorów słonecznych Vitosol“. Test ma na celu sprawdzenie produktów w nietypowych i niecodziennych warunkach.

Czterdzieści kolektorów Vitosol zostało zamontowanych na dachach samochodów będących w stałej eksploatacji. Przez miesiąc kolektory będą poddawane wpływom czynników zewnętrznych, jak warunki atmosferyczne czy wstrząsy. Wyniki zostaną ogłoszone w czerwcu tego roku.

Od ponad trzydziestu lat, firma Viessmann oferuje swoim klientom kolektory słoneczne – sposób na alternatywne i ekologiczne źródło energii o szerokim zastosowaniu. Produkty te są odznaczone znakiem jakości Solar Keymark. Oznacza to, że w każdej chwili bez uprzedzenia mogą trafić prosto z zakładu produkcyjnego na badania do wyspecjalizowanych instytucji w Niemczech i Szwajcarii oraz że spełniają wymogi Unii Europejskiej. Taka procedura gwarantuje niezawodność pracy urządzeń przez okres minimum dwadzieścia lat.

Firma postanowiła pójść o krok dalej i przetestować wytrzymałość kolektorów próżniowych Vitosol również w Polsce. Test odbędzie się w nietypowym otoczeniu, bo na krajowych drogach, gdzie warunki bywają ekstremalne. Czterdzieści kolektorów przejedzie na dachach samochodów przedstawicieli handlowych firmy w sumie około 1/4 mln kilometrów (okrąża Ziemie ponad 6 razy). Specjaliści Viessmann są przekonani, że kolektory przejdą test pomyślnie i będą sprawne w użytkowaniu nawet po tak ciężkiej próbie.

Testom zostanie poddany nowy model kolektora próżniowego Vitosol 200-T, który miał światową inaugurację w kwietniu b.r.. Wyróżnikiem tego produktu jest ponadprzeciętna sprawność – o 40 – 50% wyższa od dostępnych do tej pory na rynku. Nawet przy niskim nasłonecznieniu, kolektory te są w stanie wytworzyć ciepło, pozwalające oszczędzić średnio 60% energii rocznie, potrzebnej na podgrzew ciepłej wody w gospodarstwie domowym.

„Klimat innowacji“ – to hasło które oddaje filozofię funkcjonowania naszej firmy. Dotyczy to nie tylko wdrażania nowych technologii, ale również wykorzystania nietypowych sposobów promocji naszych produktów. Uważam, że „WIELKI TEST“ pozwoli spojrzeć na markę Vitosol z innej perspektywy, udowodni jej niezawodność oraz przybliży produkt naszym klientom.“ – komentuje przedsięwzięcie prezez firmy Roland Krause.

Wyniki WIELKIEGO TESTU VIESSMANN zostaną podane do wiadomośći publicznej w czerwcu tego roku. Grupa przedsiębiorstw firmy Viessmann jest jednym z wiodących w skali światowej producentów systemów techniki grzewczej. Kierowane w trzecim pokoleniu przez dr Martina Viessmanna przedsiębiorstwo zostało założone w 1917 roku. Obrót całej grupy wynosi około 1,4 mld EURO, a zatrudnienie ponad 7.400 pracowników. Ponad 50 procent obrotu przypada na eksport. Viessmann posiada 12 zakładów w Niemczech, Polsce, Austrii, Francji, Kanadzie i w Chinach. Sieć dystrybucyjną obejmuje 35 krajów i 119 oddziałów handlowych na całym świecie. W Polsce firma jest obecna od 1991 roku. Zarówno na rynku światowym, jak i w Polsce Viessmann została uhonorowana weloma prestiżowymi nagrodami. Ostatnim wyróżnieniem za 2008 rok w Polsce jest nagroda Superbrands przyznana za stworzenie najsilniejszej i najbardziej rozpoznawalnej marki.