Jeszcze przed zakończeniem roku 2012 firma Rotronic udostępniła nową podgrzewaną sondę z serii HC2-S-HEATED oraz HC2-S3-HEATED. Możliwe są one do kupienia. Przeznaczeniem produktu jest pomiar wzgldnej wilgotności oraz temperatury powietrza w warunkach kondensacji. Nowe możliwości sondy zostały uzyskane dzięki funkcji automatycznego ogrzewania sensora o kilka stopni w stosunku do otoczenia. Taka funkcja ogrzewania jest innowacyjna.

Wielki przełom w pomiarach %RH i *C!
HC2-S-HEATED została przygotowana z myślą o aplikacjach przemysłowych. Natomiast sonda HC2-S3-HEATED dedykowana jest do pomiarów na zewnątrz budynków.

Podobnie jak standardowe modele HC2-S oraz HC2-S3 sondy te wyróżniają świetne parametry pomiarów, w tym dokładność na poziomie ±0.8%RH / ±0.1K (przy T = 23±5°C, 0...100%RH).
Rysunek poniżej przedstawia fazy pomiarów wykonywanych przez sondę z funkcją HEATED.


Najważniejsze właściwości:

pomiar wilgotności względnej, temperatury powietrza oraz obliczanie punktu rosy
funkcja automatycznego ogrzewania (pozwala na pomiary w warunkach kondensacji, gdy wilgotność względna jest bardzo wysoka)
świetne parametry pomiarów (±0.8%RH / ±0.1K, przy T = 23°C, 0...100%RH)
każda sonda jest dostarczana z fabrycznym certyfikatem wzorcowania
wyjście napięciowe oraz cyfrowe
zasilanie: 3.2 ... 5VDCUrządzenia współpracujące:

Sondy HC2-S-HEATED oraz HC2-S3-HEATED są kompatybilne z innym sprzętem firmy Rotronic. Są to między innymi:

przetworniki wilgotności i temperatury do aplikacji meteorologicznych: HygroMet MP102H
przetworniki wilgotności i temperatury do aplikacji przemysłowych: HygroFlex5 (HF5), HygroFlex8 (HF8) (wersje 3/4-żyłowe)
adaptery umożliwiające podłączenie sondy bezpośrednio do komputera PC (via port USB): AC3001


Zastosowanie:

Sondy HC2-S-HEATED oraz HC2-S3-HEATED znajdują zastosowania przy kontroli wilgotności względnej i temperatury powietrza w warunkach kondensacji, gdy wilgotność względna powietrza jest bardzo wysoka. Mogą to być aplikacje przemysłowe lub związane z pomiarami meteorologicznymi (firma Rotronic oferuje szereg akcesoriów umożliwiających pomiary na zewnątrz budynków).


Parametry

Usługi sondykalibracja sond pomiarowych temperatury i wilgotności. Do kalibracji wykorzystujemy urządzenia firmy Rotronic, lidera w zakresie pomiarów tych wielkości. Kalibrację przeprowadzamy w siedzibach naszych kontrahentów lub w naszym laboratorium.

dobór komponentów automatyki i instalacja systemów automatyki. Specjalizujemy się przede wszystkim w systemach kontrolno-pomiarowych, umożliwiających pomiary, wizualizację i rejestrację różnych wielkości fizycznych, w tym temperatury, wilgotności, ciśnienia, ...

projektowania urządzeń elektronicznych. Projektujemy przede wszystkim urządzenia kontrolno-pomiarowe, które umożliwiają pomiary różnych wielkości fizycznych, rejestrację wyników pomiarowych oraz przesył danych np. do sterownika PLC, panelu HMI lub komputera PC.

projektowanie oprogramowania na komputer PC. Zajmujemy się projektowaniem aplikacji służących głównie do wizualizacji pomiarów wykonanych przez przetworniki i rejestracji tych wyników. Projektujemy również oprogramowanie na panele HMI, które bardzo często są istotną częścią systemu pomiarowego.