Organizatorzy przedsięwzięcia: Mazowieckie Zrzeszenie Handlu Przemysłu i Usług oraz Europa 2000 Consulting Sp. z o.o. 17 listopada br. uroczyście przedstawili Laureatów VI edycji konkursu „Orły Polskiego Budownictwa”, VII edycji konkursu „Samorząd Przyjazny Przedsiębiorczości”, X Jubileuszowej edycji konkursu „Mazowiecka Firma roku” oraz VI edycji konkursu „Perły Medycyny”.

WIELKA GALA „POLSKA PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ 2012”
Połączenie tych przedsięwzięć jest szczególne, wskazuje bowiem na szereg cech łączących naszych Laureatów, reprezentujących jednakże różne branże. Bez wątpienia Laureaci to podmioty, które nadają ton rozwoju nie tylko polskiej przedsiębiorczości, ale również polskiej gospodarce.

Konkursy mają charakter cykliczny i jak co roku adresowane są do wszystkich firm i przedsiębiorców z sektora budownictwa, do samorządów, zakładów opieki medycznej i firm działających na rynku medycznym oraz innych firm i przedsiębiorstw z Mazowsza, niezależnie od charakteru własności zakładu pracy, jego wielkości czy liczby zatrudnionych pracowników.

Nagrody w konkursach to prestiżowe tytuły. Doceniane przez Kapitułę produkty, usługi, technologie, procesy oraz metody organizacji i zarządzania, przodują w dziedzinie biznesu. Działania promocyjne pomogą liderom w jeszcze lepszym rozwoju poprzez budowanie pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa, zmierzający do podniesienia ich konkurencyjności na rynkach krajowych i zagranicznych.

Wierzymy, że udział w tych niezwykle prestiżowych przedsięwzięciach okaże się sukcesem będącym uwieńczeniem ciężkiej pracy Laureatów.

Uroczystość z udziałem przeszło 600 gości, tym razem prowadzona przez Krzysztofa Ibisza oraz Joannę Jabłczyńska, zgromadziła przedstawicieli zwycięskich podmiotów oraz świata polityki i kręgów biznesu. Po części oficjalnej nadszedł czas na zabawę, a nasi goście bawili się przy muzyce gwiazd wieczoru: Papa D, The Postman.E POSTMAN

Stałym punktem uroczystości jest aukcja charytatywna, z której dochód przeznaczony jest na wsparcie stowarzyszenia „Budzimy Nadzieję” z Drzewicy, działającego na rzecz osób niepełnosprawnych.
Działania promocyjne wspierane są wydaniem publikacji "Almanach Polskiej Przedsiębiorczości”, która prezentuje Laureatów Konkursów, a rozpowszechniana będzie wśród administracji rządowej i samorządowej, największych firm w Polsce, na targach oraz wśród firm nominowanych i ich kluczowych klientów.




ORGANIZATOR: Mazowieckie Zrzeszenie Handlu Przemysłu i Usług oraz Europa 2000 Consulting Sp. z o.o.



Szczegółowych informacji udziela biuro konkursów:
Europa 2000 Consulting Sp. z o.o.
ul. Popas 7, 02-196 Warszawa,
tel./fax.: (022) 609 18 10, e- mail sekretariat@europa2000.pl
Zapraszamy na strony: www.orlybudownictwa.pl, www.samorzady.org, www.firmaroku.pl, www.perlymedycyny.pl




Laureaci konkursu „Orły Polskiego Budownictwa 2012”
BUDOWNICTWO PRZEMYSŁOWE I SPECJALISTYCZNE

I Nagroda RO.SA. -MET Sp. z o.o.
II Nagroda Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane BUDECON S.A.
III Nagroda "ANBUD" Firma Remontowo-Budowlana Andrzej Łykowski


GENERALNY WYKONAWCA

I Nagroda Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane BUDECON S.A.
II Nagroda Przedsiębiorstwo Budowlane "GÓRSKI" Sp. z o.o. S.K.A.
III Nagroda Jaekel-Bud-Tech Sp. z o.o.

INWESTOR/INWESTYCJA

I Nagroda Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie/ obiekty oświatowe
I Nagroda Przedsiębiorstwo Instalacyjno Budowlane "Gwarant" Eugeniusz Zieliński/ Hotele i Centra Konferencyjne
II Nagroda Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej Hasco-Lek S.A./ Hotele i Centra Konferencyjne
III Nagroda Spółdzielnia Mieszkaniowa MECHANIK/ Budynki i Osiedla Mieszkaniowe


PRODUCENCI MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH/ Infrastruktura Inżynieryjna, Kolejowa i Drogowa

I Nagroda Track Tec S.A.
II Nagroda EKOPROD Sp. z o.o.
III Nagroda Jadar Sp.z o.o.


PRODUCENCI MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH

I Nagroda CEMEX Polska Sp. z o.o.
II Nagroda Punto Pruszyński Sp. z o.o.
III Nagroda WZD Spółka z o.o.


USŁUGI DEWELOPERSKIE

I Nagroda Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego DACH-BUD Sp. z o.o.
II Nagroda Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego "TROJAN" Sp. z o.o.
II Nagroda Zakład Budowlany "SIEMASZKO" Lesław Siemaszko
III Nagroda RUTKOWSKI DEVELOPMENT Sp. J.


USŁUGI DLA BUDOWNICTWA

MODERNIZACJA OBIEKTÓW
I Nagroda INWESTBUD Holding Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K.
II Nagroda "MARK-BUD " Sp. z o.o.


ELEKTROTECHNIKA I ELEKTROINSTALATORSTWO

I Nagroda ElektroUnion Sp. z o.o.


WYPOSAŻENIE WNĘTRZ

I Nagroda Ceramika Paradyż Sp. z o.o.
II Nagroda Stanisław Marchewka - "MARCHEWKA"
III Nagroda PPUH "DREWMAL"

ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIAMI

I Nagroda Chorzowska Spółdzielnia Mieszkaniowa
II Nagroda Koszalińska Spółdzielnia Mieszkaniowa "Przylesie"
III Nagroda Spółdzielnia Mieszkaniowa "METALOWIEC"


Laureaci konkursu „Samorząd Przyjazny Przedsiębiorczości 2012”

GMINA MIEJSKA, MIEJSKO-WIEJSKA

I Nagroda Gmina Grodzisk Mazowiecki

GMINA WIEJSKA

I Nagroda Gmina Lesznowola
II Nagroda Gmina Tarnowo Podgórne


Laureaci konkursu „Gmina Atrakcyjna Turystycznie 2012”

Gmina od 15 000 do 30 000 mieszkańców

I Nagroda Gmina Kórnik


NAJLEPSZY WÓJT ROKU 2012

Pani Marii Jolancie Batyckiej – Wąsik - zgłoszonej przez Urząd Gminy w
Lesznowoli;
Za działania na rzecz podnoszenia poziomu oświaty gminnej oraz rozwój bazy edukacyjno-sportowej, a także za inwestycje w infrastrukturę techniczną.

Panu Tadeuszowi Czajce – zgłoszonemu przez Urząd Gminy w Tarnowie Podgórnym:

Za działania na rzecz rozwoju społeczeństwa obywatelskiego oraz poprawy bezpieczeństwa publicznego.

NAJLEPSZY BURMISTRZ ROKU 2011

Panu Grzegorzowi Benedykcińskiemu – zgłoszonemu przez Urząd Miejski w
Grodzisku Mazowieckim;
Za stworzenie wzorcowych warunków dla inwestorów oraz za umiejętne pozyskiwanie i efektywne wykorzystywanie środków z UE.


MAZOWIECKA FIRMA DZIESIĘCIOLECIA

Laureaci Nagrody Jubileuszowej – Mazowieckiej Firmy Dziesięciolecia


1.Kategoria Automatyka kolejowa

• Bombardier Transportation (Rail Engineering) Polska Sp. z o.o.

2.Kategoria Działalność kulturalna

• Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

3.Kategoria Handel i dystrybucja

• Firma Elgrom Sp.J.
• Firma LECHPOL Zbigniew Leszek
• Przedsiębiorstwo Handlu Hurtowo-Detalicznego JUREX Jerzy Krysiak
• „SPOŁEM” Warszawska Spółdzielnia Spożywców WOLA

4.Kategoria Kosmetyka

• Mincer Pharma Janina Mincer

5.Kategoria Medycyna

• Centrum Medyczne GAJDA-MED
• Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego Sp. z o.o.
• Nowodworskie Centrum Medyczne
• Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łosicach
• Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Wawer
• SPZOZ Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku
• Szpital Dziecięcy im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej
• Szpital Kliniczny im. Księżnej Anny Mazowieckiej w Warszawie
• Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa- Żoliborz
• Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Bemowo
• Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego MEDITRANS SPZOZ w Warszawie

6.Kategoria Medyczne Laboratoria Diagnostyczne

• Laboratorium Przygoda Sp. z o.o.

7.Kategoria Ochrony środowiska

• Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Płońsk
• Przedsiębiorstwo Inżynierii Ogrodniczej DREWSMOL
• Przedsiębiorstwo Usługowe HETMAN Sp. z o.o.

8.Kategoria Przemysł Spożywczy

• Zakład Mięsny LENARCIK Sławomir Lenarcik

9.Kategoria Transport

• Miejskich Zakładów Autobusowych Sp. z o.o. w Warszawie

10.Kategoria Usługi Deweloperskie

• DOZBUD Development Zbigniew Zalewski
• PBM Tusk Development Sp. z o.o.
• Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Budowlane GWARANT Eugeniusz Zieliński

11.Kategorii: Usługi dla Firm

• firma LEASINGTEAM Sp. z o.o.

12.Kategorii Usługi Finansowe

• Bank Spółdzielczy w Przysusze
• Bank Spółdzielczy w Zwoleniu

13.Kategorii Zarządzanie Nieruchomościami

• Mazowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa w Płocku
• Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa „Wolska Żelazna Brama”
• Warszawska Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa „Chomiczówka”

Laureaci konkursu „MAZOWIECKA FIRMA/POWIAT/GMINA ROKU 2012”


MAZOWIECKI POWIAT ROKU 2012


I Nagroda Powiat Makowski
II Nagroda Powiat Pruszkowski
III Nagroda Powiat Łosicki


MAZOWIECKI GMINA ROKU 2012

Gmina Miejska, Miejsko-Wiejska

I Nagroda Gmina Grodzisk Mazowiecki
II Nagroda Gmina Tarczyn
III Nagroda Gmina Góra Kalwaria

Gmina Wiejska

I Nagroda Gmina Lesznowola
I Nagroda Gmina Michałowice


MAZOWIECKA FIRMA ROKU 2012


BIURA PROJEKTOWE, ARCHITEKTONICZNE I GEODEZYJNE

I Nagroda „LEVEL” Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Projektowe Spółka z o.o.
II Nagroda Biuro Projektów Budownictwa Ogólnego BUDOPOL S.A.


BUDOWNICTWO

I Nagroda JADAR Sp. z o.o.
II Nagroda Z. U. B. „POL-MET” Piotr Polkowski
III Nagroda MELIORANT Tadeusz Zając i Spółka Spółka Komandytowa


DZIAŁALNOŚĆ KULTURALNA

I Nagroda Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta
Siedlce

HANDEL I DYSTRYBUCJA

I Nagroda Verona Products Professional Sp. z o.o.
II Nagroda F.H.U. KLUCZ-SERWIS
III Nagroda Kommar Radosław Kuźmiński

MEDYCYNA

I Nagroda Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Wojewódzki Szpital
Zakaźny w Warszawie

NOWOCZESNE TECHNOLOGIE

I Nagroda SORTER Sp. j.

OCHRONA ŚRODOWISKA

I Nagroda Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „TECHPOL” Kruk Sławomir
II Nagroda Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Grodzisku Mazowieckim
III Nagroda REBA Organizacja Odzysku S.A.


TRANSPORT, MOTORYZACJA

I Nagroda Kongsberg Automotive Sp. z o.o.

USŁUGI DLA FIRM

I Nagroda Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S.A. w Broniszach


USŁUGI DLA LUDNOŚCI

I Nagroda „Koleje Mazowieckie – KM” sp. z o.o.





Laureaci konkursu „Perły Medycyny 2012”

SZPITALE MONOSPECJALISTYCZNE

I Nagroda Wielkopolskie Centrum Pulmonologii i Torakochirurgii im. Eugenii
i Janusza Zeylandów
II Nagroda Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie

SZPITALE WIELOSPECJALISTYCZNE – POWYŻEJ 400 ŁÓŻEK

I Nagroda Wojskowy Instytut Medyczny
II Nagroda Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Andrzeja Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach
III Nagroda Dziecięcy Szpital Kliniczny im. prof. Antoniego Gębali w Lublinie
III Nagroda Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie


SZPITALE WIELOSPECJALISTYCZNE – PONIŻEJ 400 ŁÓŻEK

I Nagroda Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bochni "Szpital Powiatowy" im. bł. Marty Wieckiej
I Nagroda Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Przasnyszu Szpital im. dr. Wojciecha Oczko
II Nagroda Nowodworskie Centrum Medyczne
III Nagroda Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Siedlcach

KLINIKI I ODDZIAŁY KLINICZNE

I Nagroda Klinika Onkologii i Radioterapii Uniwersyteckie Centrum Kliniczne
w Gdańsku
II Nagroda Klinika Kardiologii i Kardiochirurgii 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Bydgoszczy

ODDZIAŁY I PODODDZIAŁY SPECJALISTYCZNE

I Nagroda Oddział Kardiochirurgii Szpital Wojewódzki Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie
II Nagroda Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łęcznej
III Nagroda Oddział Alergologiczny Szpital Dziecięcy im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza SPZOZ w Warszawie
Wyróżnienie Oddział Geriatryczny Samodzielny Publiczny Zespół Szpitali Pulmonologiczno-Reumatologicznych z siedzibą w Kup

NIEPUBLICZNE ZAKŁADY LECZNICTWA ZAMKNIĘTEGO-powyżej 400 łóżek

I Nagroda Mazowiecki Szpital Bródnowski w Warszawie Sp. z o.o.
II Nagroda Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o.

NIEPUBLICZNE ZAKŁADY LECZNICTWA OTWARTEGO

I Nagroda CENTRUM MEDYCZNO-DIAGNOSTYCZNE Sp. z o.o.

PUBLICZNE ZAKŁADY LECZNICTWA OTWARTEGO

I Nagroda Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Ochota

RATOWNICTWO MEDYCZNE I TRANSPORT SANITARNY

I Nagroda Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach
II Nagroda Krakowskie Pogotowie Ratunkowe
II Nagroda Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie
III Nagroda Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Koninie

ZAKŁADY LECZNICZE, REHABILITACJA I OPIEKA DŁUGOTERMINOWA

I Nagroda ARKA-MEGA S.A. w Kołobrzegu
II Nagroda Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Wawer
III Nagroda Samodzielny Publiczny Zespół Szpitali Pulmonologiczno-Reumatologicznych z siedzibą w Kup

PORADNIE SPECJALISTYCZNE

I NAGRODA Leszczyńskie Centrum Medyczne Ventriculus Sp. z o.o.
II NAGRODA Szpital Dziecięcy im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza SPZOZ w Warszawie

STOMATOLOGIA I PROTETYKA

I Nagroda NZOZ EURODENT

PRODUCENT ARTYKUŁÓW MEDYCZNYCH, FARMACEUTYCZNYCH
I KOSMETYCZNYCH


I Nagroda Clima-Produkt Sp. z o.o.

DYSTRYBUTOR ARTYKUŁÓW MEDYCZNYCH, FARMACEUTYCZNYCH
I KOSMETYCZNYCH


I Nagroda Viridian Polska Sp. z o.o.

USŁUGI DLA SEKTORA MEDYCZNEGO

I Nagroda SUPRA BROKERS Sp. z o.o.
II Nagroda SIMPLE S.A.

INWESTOR

I Nagroda Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie
II Nagroda SP ZOZ Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku

INNOWACYJNOŚĆ I NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W MEDYCYNIE

I NAGRODA Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Andrzeja Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach

NAGRODA SPECJALNA

Statuetka i Dyplom Uznania
„Za dynamiczny rozwój, działania projakościowe oraz za świadczenie usług medycznych ratujących zdrowie i życie ludzkie na najwyższym poziomie”

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego "MEDITRANS" SPZOZ w Warszawie



PODZIĘKOWANIE

Dla Ogólnopolskiego Portalu Medycznego MEDSERWIS.PL

Przyznane przez organizatorów ogólnopolskiego Konkursu Medycznego
„PERŁY MEDYCYNY”

„za działania promocyjne na rzecz Konkursu i jego Laureatów”