Od 25 listopada br. dostępna jest wersja programu WENTYLE z nową biblioteką systemu kanałów z płyty izolacyjnej URSA AIR.

WENTYLE z biblioteką URSA AIR
Informujemy, że program WENTYLE wzbogacił się o nową bibliotekę kanałów i kształtek URSA AIR.

Kanały wentylacyjne z płyt URSA AIR ZERO
Ursa Air ZEROPłyty Ursa Air ZERO to nowoczesny produkt, który wyprodukowano z myślą o szybkim i łatwym montażu układów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Dzięki możliwości prefabrykacji kanałów bezpośrednio na placu budowy, instalator uniezależnia się od zewnętrznych dostawców.
Dzięki połączeniu wełny mineralnej o dużej gęstości oraz specjalnych warstw nośnych zyskujemy produkt o bardzo wysokim poziomie absorpcji dźwięku oraz minimalnym współczynniku wzrostu bakterii.
Panel wyprodukowany jest zgodnie z normą EN 13162. Warstwa wewnętrzna wykonana jest ze specjalnego włókna szklanego ZERO w kolorze czarnym. Panel z włókna szklanego (grubość d=25 mm, opór cieplny R≥0,75 m2K/w, warstwy: wzmocniona folia aluminiowa, wełna szklana o gęstości min. 80 kg/m3, tkanina szklana ZERO) służący do wykonania kanału prostokątnego, wykończony jest na „pióro-wpust”.

Bezpłatny program WENTYLE 6.0 - do pobrania na www.tomicad.pl

WENTYLE to aplikacja pracująca w środowisku AutoCAD, BricsCAD i IntelliCAD, wspomagająca rysowanie i obliczenia instalacji wentylacyjnych. Program jest bezpłatny. WENTYLe zwiera bazy elementów do budowy instalacji producentów m.in.: ALNOR Systemy Wentylacji, BH-RES, CWK, DARCO, DOSPEL, FLAKT BOVENT, LOXIMIDE, MERCOR, POLSKI KOMFORT, SMAY, VENTIA-Komfovent, VENTURE INDUSTRIES. Najnowsze wersje programu WENTYLE są udostępniane na stronie www.tomicad.pl wraz z krótkimi filmami o działaniu programu, instrukcjami i innymi niezbędnymi informacjami.