Od 28 marca br. dostępna jest nowa wersja 6.0 programu WENTYLE wspomagającej projektowanie instalacji wentylacyjnych.

WENTYLE: nowa wersja 6.0
TomiCAD informuje, że od 28.03.2011 r. dostępna jest nowa wersja 6.0 nakładki WENTYLE.

W nowej wersji programu WENTYLE:
- Poprawiono wzajemne proporcje użytych w Wentylach typów linii CENTER, HIDDEN i ZIGZAG tak, aby osie, linie przerywane i zarysy flexów można przeskalowywać wspólnie.
- Dostosowano program Wentyle do współpracy z pełną wersja AutoCADa 2011.
- Dodano polecenie "Widoczność pasków producenckich". Rozkaz służy do włączania wcześniej wyłączonych „krzyżykiem” pasków producenckich; można też przy jego pomocy wyłączać wybrane z listy paski producenckie.
- Dodano polecenie "Połącz 2 punkty". Rozkaz umożliwia wstawienie między dwa dowolnie wskazane punkty instalacji symbolicznego połączenia. Dzięki wstawieniu tej pomocniczej kreski możliwe staje się obliczenie hydrauliczne dzięki zlikwidowaniu nieciągłości w instalacji.
- Zamiana wymiarów przekroju A z B w trakcie rysowania po ścieżce. Do okienka dialogowego rysowania po ścieżce kanałów prostokątnych i BH-Res Climaver wprowadzono przycisk "Zamień startowe A z B". Jeśli więc podczas startu z istniejącego wylotu, po narysowaniu pierwszego segmentu stwierdzimy, że program wadliwie przyjął widoczny wymiar rysowanej gałęzi, wciskamy prawy klawisz myszki i w okienku dialogowym "Cofnij", teraz ponownie prawy klawisz i w okienku dialogowym przycisk "Zamień startowe A z B", dalsze rysowanie powinno już być poprawne.
- Poprawiono wykryte w poprzedniej wersji błędy w bibliotekach producenckich.

Bezpłatny program WENTYLE 6.0 do pobrania na www.tomicad.pl

WENTYLE to aplikacja pracująca w środowisku AutoCAD, BricsCAD i IntelliCAD, wspomagająca rysowanie i obliczenia instalacji wentylacyjnych. Program jest bezpłatny. WENTYLe zwiera bazy elementów do budowy instalacji producentów m.in.: ALNOR Systemy Wentylacji, BH-RES, CWK, DARCO, DOSPEL, FLAKT BOVENT, LOXIMIDE, MERCOR, POLSKI KOMFORT, SMAY, VENTIA-Komfovent, VENTURE INDUSTRIES. Najnowsze wersje programu WENTYLE są udostępniane na stronie www.tomicad.pl wraz z krótkimi filmami o działaniu programu, instrukcjami i innymi niezbędnymi informacjami.




Źródło: tomiCAD