Jest już nowa wersja bezpłatnego programu WENTYLE 3.2, nakładki na AutoCADa i IntelliCADa, służącej do projektowania instalacji wentylacyjnych. Zliczanie powierzchni blachy, specjalne rodzaje zestawień, export technologiczny i nowa baza elementów owalnych to najważniejsze z nowości.
Nową wersję bezpłatnego programu (nakłądki CADowskiej) WENTYLE 3.2PL pod AutoCADa oraz WENTYLE 3.2PL IC pod BricsCada/IntelliCADa można pobrać ze strony www.tomicad.pl.
W tej wersji programu między innymi:
- zliczanie powierzchni blachy w m2,
- nowe zestawienia: z rozbiciem na kolumny, wg KNR oraz "export technologiczny",
- obliczanie prędkości w kanale przy rysowaniu "po ścieżce",
- możliwość wyszukiwania elementu po numerze,
- biblioteka kształtek i kanałów owalnych.
Nowości opisane są dokładniej w "Instrukcji skróconej dla użytkowników wersji poprzedniej" - do pobrania na stronie www.tomicad.pl.
Uwaga od producenta programu: aby projekty wykonane w starszych wersjach WENTYLi wykazały powierzchnię blachy, trzeba na każdym "starym" elemencie wykonać edycję potwierdzając "OK".
WENTYLE to aplikacja pracująca w środowisku AutoCAD i IntelliCAD wspomagająca rysowanie i obliczenia instalacji wentylacyjnych Program jest bezpłatny. WENTYLe zwiera bazy producenckie firm Alnor Systemy Wentylacji (kanały wentylacyjne), BH-Res (kanały went. z płyt Climaver), Dospel (wentylatory, kratki, kanały plastikowe), Flakt Bovent (nawiewniki, klapy p.poż). Najnowsze wersje programu WENTYLE są udostępnione do pobrania na stronie www.tomicad.pl. Na stronie tej do pobrania także krótkie filmy o działaniu programu, poza tym instrukcje i inne niezbędne informacje.