Firma Flop System wprowadziła do swojej oferty wentylatory Single serii JR, przeznaczone do zastosowania w budownictwie wielopiętrowym oraz domach jednorodzinnych.
Wentylatory Single serii JR oferowane są w dwóch wersjach:
N - do montażu natynkowego
oraz
PO - do montażu podtynkowego.
W zależności od wersji (od zastosowanego modułu sterującego) wydatek wentylatorów wynosi 30 lub 60 lub 90 m3/h. Single JR mogą być włączane i wyłączane ręcznie lub automatycznie - za pomocą timera lub interwału lub czujnika wilgotności.
Wentylatory Single serii JR maja zastosowanie w łazienkach, WC, kuchniach połączonych z pokojem, zamontowane do pionów wentylacyjnych. Ponadto konstrukcja wentylatora pozwala na montaż w instalacjach przeciwpożarowych.
Istnieje możliwość zamontowania do 40 sztuk wentylatorów Single serii JR na 20 piętrach podłączonych do jednego, głównego przewodu wentylacyjnego.


Wentylatory przewidziano do montażu nasciennego lub w suficie podwieszanym. Jedno urządzenie może wentylować jednocześnie dwa pomieszczenia, z wykorzystaniem dodatkowego króćca zamontowanego z prawej lub lewej strony obudowy Single.
Wentylatory Single serii JR posiadają dopuszczenia Niemieckiego Instytutu Techniki Budowlanej (DIBT) i są zgodne z wymaganiami normy DIN 18017.
Zobacz także:
>>Wentylator Single serii JR 60N
>>Wentylator Single serii JR 90N
>>Wentylator Single serii JR 60PO
>>Wentylator Single serii JR 90PO
Źródło: Flop System sp. z o.o.