Podstawowa seria wentylatorów dachowych RF jest już dobrze znana zarówno na rynku krajowym, jak i w Europie. Od początku roku 2003 została ona rozszerzona o kolejne wielkości: 250 i 315. Całą rodzinę wentylatorów RF charakteryzuje mała wysokość.
VENTURE INDUSTRIES zaproponowało również, w tym roku nowe rozwiązania konstrukcyjne w wentylatorach dachowych - seria RFV. Kształt urządzeń oraz możliwości dostosowania wyglądu urządzenia do potrzeb klienta gwarantuje zachowanie estetyki dachu. RFV należą do niskich wentylatorów przystosowanych do montażu na kanałach o zakresie średnic 125-315 mm.
Wyjątkowa konstrukcja urządzenia ułatwia eksploatację i konserwację urządzenia.
Uchylna pokrywa wentylatora pozwala na swobodny dostęp do kanału wentylacyjnego.
Cała seria została wyposażona w izolację akustyczną – wnętrze obudowy wyłożone jest materiałem wygłuszającym. Obudowy w standardzie wycinane są z blachy stalowej malowanej farba proszkową; na życzenie klienta istnieje możliwość wykonania obudowy ocynkowanej, wycinanej z blachy aluminiowej, nierdzewnej lub kwasoodpornej.
Standardowo wentylatory są lakierowane farbą proszkową w kolorze niebieskim (RAL 5010). Na życzenie, każdy wentylator może być wykonany w dowolnym kolorze z palety RAL, co umożliwia dopasowanie do kolorystyki obiektu.
Każdy z wentylatorów serii RFV jest przystosowany do regulacji napięciowej w pełnym zakresie prędkości obrotowych, co pozwala na dopasowanie jego parametrów do potrzeb praktycznie każdej instalacji. W ofercie znajdują się również tyrystorowe regulatory prędkości typu REB.
Wyposażenie dodatkowe do wentylatorów RFV to również podstawy dachowe, klapy zwrotne, króćce i złącza przeciwdrganiowe.

Tabela 1: Parametry wentylatorów RFV