Ciche, o oryginalnej budowie i stylistyce - Wentylatory Dachowe Nowej Generacji od Klimawent.
Fot. 1. Wentylatory WDNG mogą być
pomalowane na dowolny kolor
lub ozdobione wzorem


Wentylatory Dachowe Nowej Generacji (WDNG)
przeznaczone są do wentylacji ogólnej pomieszczeń przemysłowych i budownictwa ogólnego.
Mogą być stosowane w instalacjach wentylacji stanowiskowej, jak również w systemach kanałów wentylacyjnych.
Wentylatory dachowe WDNG charakteryzuje ciekawy futurystyczny kształt i wygląd. Jako jedyne spośród spotykanych na rynku posiadają oryginalną konstrukcję wykonaną z giętych kształtowników stalowych tworzących opływowy i jednocześnie bardzo wytrzymały mechanicznie szkielet. Wewnątrz umieszczony jest silnik z wirnikiem promieniowym wykonanym z aluminium i stali. Wirnik jest wywazony statycznie i dynamicznie zgodnie z normą PN-93/N-01359 uzyskując klasę G 2,5, co warte jest podkreślenia, ponieważ polska norma wymaga klasy G 6,3.
Powietrze wyrzucane jest na zewnątrz w dolnej części wentylatora przez spiralnie nawinięty drut stalowy, tworzący ażurową powierzchnię. Górna część urządzenia osłonięta jest kopułą wykonaną z kompozytu poliestrowo-szklanego o dużej wytrzymałości mechanicznej. Opływowy ksztalt kopuły z czterema wcięciami o kształcie kropel wody stanowi o wyjątkowych walorach estetycznych WDNG, które zapewne zostaną docenione przez architektów.
Urządzenia te są produkowane w 7 wielkościach: ø160, 200, 250, 315, 400, 500, 630 mm o mocach silników od 0,37 kW do 7,5 kW i maksymalnej wydajności 27.000 m³/h. Bedą również dostępne w wersji przeciwwybuchowej i kwasoodpornej.
Niski pozoim hałasu to jedna z ważniejszych zalet urządzenia.
Do pobrania: >>katalog WDNG