Wentylatory Unobox-ME firmy Rosenberg mogą transportować gorące i zabrudzone powietrze o maksymalnej temperaturze do 110°C, z wydajnością do 20 500 m3/h.
Wentylator Unobox-ME
Oferowane przez Rosenberg Klima Polska wentylatory Unobox-ME są przystosowane do pracy wewnątrz i na zewnątrz budynków w instalacjach wywiewnych np. w kuchniach restauracyjnych, halach produkcyjnych czy warsztatach. Urządzenia charakteryzują się niskim poziomem głośności oraz łatwością dostępu do wnętrza dzięki zdejmowanym panelom.
Rama obudowy wentylatora wykonywana jest z profili aluminiowych, a panele boczne z galwanizowanej blachy stalowej. Izolację stanowi warstwa 20 mm wełny mineralnej. Dla uniknięcia wykraplania się kondensatu zastosowano dwukomorowe profile aluminiowe. Integralną częścią obudowy są dysze wlotowe.
Stronę obsługową urządzenia można dowolnie konfigurować poprzez zamianę paneli bocznych.
Wentylatory dostarczane są standardowo z wyłącznikiem serwisowym.
Wszystkie wielkości wentylatorów wyposażone są w aluminiowe koła wirnikowe z łopatkami wygiętymi do tyłu. Zespół wirnik-silnik jest wyważany statycznie i dynamicznie, zgodnie z normą DIN ISO 1940 w klasie G 2,5. Napęd modeli Unobox do wielkości wirnika 500 stanowią silniki z wirującą obudową przystosowane do regulacji prędkości obrotowej. Obudowy silników wykonywane są w klasie szczelności IP54 i klasie izolacji uzwojenia F. Silniki zabezpieczone są przed przegrzaniem termokontaktami TK z końcówkami wyprowadzonymi na listwę zaciskową silnika. Zastosowane łożyska toczne są szczelnie zamknięte z obydwu stron i nie wymagają obsługi. Wentylatory od wielkości 560 posiadają konwencjonalne silniki bez możliwości napięciowej regulacji prędkości obrotowej. Przed przegrzaniem zabezpieczone są termistorami PTC. Wszystkie typy silników umieszczone są poza strumieniem przepływającego powietrza.
Maksymalna temperatura czynnika przepływającego przez wentylator w zależności od jego wielkości wynosi od 75 do 110°C. W przypadku pracy ciągłej temperatura ta nie może być przekraczana.