Wentylatory osiowe typu EcofanTastic są przeznaczone do wentylacji pomieszczeń o charakterze przemysłowym i użytkowym (magazyny, hale produkcyjne, sklepy, itp.) Znajdują także zastosowanie w skraplaczach i chłodnicach wentylatorowych.

Wentylator osiowy EcofanTastic
Wentylatory osiowe typu EcofanTastic posiadają wirnik o 3- lub 5-ciu sierpowatych łopatkach, wykonany z ocynkowanej blachy stalowej, który pozwala uzyskać bardzo duże wydatki przy niskim poziomie hałasu i zużycia energii. Wirniki mocowane są bezpośrednio na czopie silnika.

Do napędu stosowane są silniki elektryczne jedno- lub trójfazowe, o stopniu ochrony IP 54 i klasie izolacji F, mocowane do siatki osłonowej wlotu.

Wentylatory EcofanTastic wykonywane są w wersjach z obudową okrągłą, kwadratową i kanałową. Wentylatory z obudowami okrągłymi i kwadratowymi mogą być wyposażone w siatki osłonowe wylotu lub żaluzje. Wentylatory osiowe typu EcofanTastic Temperatura pracy 40oC Wentylatory z silnikami wysokotemperaturowymi ( opcja ) mogą pracować w powietrzu o temp. 70oC lub 100o.

Przetłaczane powietrze nie może zawierać pyłów ani gazów palnych.

Inne oferowane przez GEA Polska Sp. z o.o. wentylatory to:
- 40 WO 300 KLIMEK
- wentylatory typu E/S
- wentylatory typu Ecofan

Źródło: GEA Polska Sp. z o.o.