Styl nowoczesnej aranżacji wnętrz to połączenie surowych, minimalistycznych wzorów z chłodną i stonowaną kolorystyką. Taka stylistyka przestrzeni posłużyła jako inspiracja do zaprojektowania nowego wentylatora LOOK firmy Dospel.

Informacja prasowa - 22 lutego 2008
Styl nowej estetyki


Fot. 1. Wentylator LOOK
Fot. Dospel

Minimalizm formy, swobodne łączenie różnych kształtów oraz surowe wzornictwo to główne cechy określające nowoczesny styl aranżacji wnętrz. Chłodna paleta barw połączona z metalowymi akcentami oraz ascetyczny wystrój bez zbędnych upiększeń pozwala na zaspokojenie drzemiącej w każdym z nas potrzeby prostoty. Tradycyjne, rutynowe rozwiązania przełamywane są nowoczesnymi akcentami, dzięki czemu cała aranżacja nabiera świeżości i wytwornego wyglądu. Jednocześnie bardzo dużą rolę odgrywa praktyczny funkcjonalizm – żaden element pomieszczenia nie jest wyłącznie dekoracyjnym dodatkiem lub ma do spełnienia tylko jedną nadaną mu funkcję. Współczesne akcesoria wykończeniowe muszą być zarówno praktyczne, jak i posiadać dodatkowy walor estetyczny.
W duchu nowoczesności utrzymany jest nowy wentylator LOOK firmy Dospel, którego zarówno forma, jak i kolorystyka nawiązują do surowych, chłodnych aranżacji. Kształt wentylatora z jednej strony urzeka nas swoją prostotą, z drugiej – przełamuje rutynę dzięki oryginalnej, wklęsłej obudowie. Ciekawa forma sprawia, że prosty i funkcjonalny wentylator sam w sobie jest niekonwencjonalnym elementem dekoracyjnym naszego salonu, kuchni czy łazienki.
Wytworny kolor stali


Fot. 2. Wentylator LOOK idealnie współgra
z nowoczesną stylistyką wnętrza
Fot. Dospel

Nowoczesna kolorystyka stara się nie wykraczać poza chłodną, stonowaną paletę barw, w której zdecydowanie królują stalowe, szare odcienie. Kolor szary od zawsze symbolizował niezależność i pewność siebie oraz był szczególnie ceniony przez ludzi znających swoją wartość. Nic więc dziwnego, że nowoczesny styl aranżacji wybrał tę właśnie barwę na swój kolor przewodni. W czasach coraz większego zapotrzebowania na wyrażanie własnego indywidualizmu, różne tonacje szarości zyskują coraz większą popularność. Również sztuka użytkowa coraz częściej korzysta z bogatej gamy odcieni szarości, która jest szczególnie charakterystyczna dla metalowych elementów aranżacji. Zarówno metalowe wykończenie, jaki i szara kolorystyka sprawia, że wentylator LOOK firmy Dospel idealnie wpisuje się w minimalistyczną stylistykę wnętrza. Tradycyjna biel została zastąpiona modną, wytworną szarością. Nowoczesny styl aranżacji do perfekcji opanował również grę światłem, które ma podkreślać i eksponować wybrane elementy dekoracyjne. Aluminiowa nasadka delikatnie odbija światło, dzięki czemu wentylator LOOK staje się subtelnym i gustownym motywem ozdobnym.
Ponadczasowa funkcjonalność
W przypadku aranżacji nowoczesnej bardzo dużą rolę odgrywa minimalistyczna architektura przestrzeni. Wszelkie elementy dekoracyjne, które niepotrzebnie rozpraszają naszą uwagę są zastępowane przedmiotami, które poza walorem estetycznym posiadają jakąś niezbywalną funkcję. Przedmiotom codziennego użytku coraz częściej nadaje się oryginalną formę lub ubiera się w ciekawą kompozycję barw, nie rezygnując przy tym z wielu atutów technicznych i praktycznych rozwiązań. W przypadku wentylatora LOOK firmy Dospel innowacją jest zdejmowana aluminiowa nakładka, którą z łatwością można zsunąć, oczyścić z kurzu i zabrudzeń. Kolejnym funkcjonalnym udogodnieniem jest wyłącznik czasowy i higrostat, dzięki któremu możemy zaprogramować intensywność wentylacji i dostosować pracę wentylatora do potrzeb. Skuteczna wentylacja w połączeniu z oryginalną stylistyką nowego wentylatora LOOK firmy Dospel sprawia, że do wnętrza naszego domu wpuścimy nie tylko powiew świeżego powietrza, ale również wprowadzimy nowoczesne style aranżacyjne.