Wentylatory kanałowe typu WOK przeznaczone są do montażu w instalacjach wentylacji mechanicznej. Pozwalają na przetłaczanie niskozapylonego powietrza o temperaturze maksymalnej od 40°C do 60°C.
Przeznaczenie:
Wentylatory kanałowe WOK przeznaczone są do montażu w instalacjach wentylacji mechanicznej. Pozwalają na przetłaczanie niskozapylonego powietrza o temperaturze maksymalnej od 40°C do 60°C w zależności od typu wentylatora.
Niewielkie gabaryty w połączeniu z wysokimi parametrami pracy, sprawiają że wachlarz zastosowań wentylatora kanałowego WOK jest bardzo szeroki. Zazwyczaj stosowany jest w wentylacji mieszkań, sklepów, biur, restauracji, kawiarni, barów. W przemyśle stosowany jest głównie w odciągach miejscowych i urządzeniach chłodzących.
Wentylatory WOK mogą być dodatkowo wyposażone w elementy automatyki. Ze względu na dużą różnorodność rozwiązań, szczegółowych informacji udzielamy na indywidualne zapytanie.
Materiał:

Wentylator kanałowy WOK składa się z bardzo wydajnego wentylatora osiowego o łopatkach pochylonych do tyłu, obudowy z blachy stalowej malowanej proszkowo na kolor RAL7040, kierownicy powietrza spełniającej jednocześnie rolę elementu nośnego silnika wentylatora oraz puszki przyłączeniowej w której umieszczono kondensator rozruchowy, listwę przyłączeniową i schemat elektryczny. Uzwojenie silnika elektrycznego wykonane jest w klasie izolacji B lub F w zależności od wielkości wentylatora, wyposażone jest również w zabezpieczenie termiczne przed przeciążeniem.
Wszystkie silniki przystosowane są do częstotliwościowej lub napięciowej regulacji prędkości obrotowej.
Katalog techniczny: plik pdf
Źródło: SMAY