Nowe wentylatory METALPLAST Tarnowskie Góry produkowane są zgodnie z Dyrektywą Parlamentu Europejskiego 94/9/WE (ATEX) oraz Polskimi Normami dotyczącymi produkcji i badań wentylatorów przeciwwybuchowych.

Wentylator dachowy przeciwwybuchowy w wykonaniu chemoodpornym WDc/s-Ex-K
WDc/s-Ex-KWentylatory dachowe przeciwwybuchowe w wykonaniu chemoodpornym WDc/s-Ex-K przeznaczone są do pracy w miejscach, w których istnieje prawdopodobieństwo pojawienia się atmosfer wybuchowych, które są jednocześnie agresywne chemicznie.
Wentylatory WDc/s-Ex-K zaprojektowano do użytku w strefach zagrożonych wybuchem poza kopalniami i wyrobiskami górniczymi.

Wentylatory produkowane są zgodnie z Dyrektywą Parlamentu Europejskiego 94/9/WE (ATEX) oraz Polskimi Normami dotyczącymi produkcji i badań wentylatorów. Przy budowie wykorzystano tworzywo antyelektrostatyczne PE EL, wirnik ze stali węglowej lub kwasoodpornej oraz silnik elektryczny przystosowany do pracy w strefach zagrożonych wybuchem.

Dane techniczne:
- prędkość obrotowa 890-1400 obr/min
- zakres wydajności 144 - 3708 m3/h
- zakres spiętrzenia statycznego 26 - 396 Pa
- moc silnika 0,12-0,75 kW

Firma PPHU METALPLAST Tarnowskie Góry Sp. z o.o., producent wentylatora, zgłosiła WDc/s-Ex-K do Konkursu na Najciekawszy Produkt wystawy FORUM WENTYLACJA - SALON KLIMATYZACJA 2010.

Źródło: www.forumwentylacja.com.pl


Źródło: ''