Firma aereco wprowadza w 2005 do sprzedaży wentylator V2A - urządzenie zapewniające optymalną wentylację, bez uciążliwego hałasu.

Najczęściej stosowane systemy wentylacji grawitacyjnej są bardzo zawodne i uzależnione od warunków pogodowych. Rozwiązaniem może być zastosowanie wentylatorów wyciągowych. Dostępne powszechnie na rynku urządzenia charakteryzują się znaczną emisją hałasu. Wada ta uniemożliwia ciągłą pracę urządzenia – a tylko wtedy wymiana powietrza może być skuteczna.
Wychodząc naprzeciw tym problemom aereco wyprodukowało wentylator akustyczny V2A.
Dzięki swoim niewielkim wymiarom oraz poziomie hałasu 33 dB(A) wentylator V2A może być instalowany wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych w szafce lub w przestrzeni stropu podwieszanego.


W przeciwieństwie do wentylatorów indywidualnych jeden V2A zapewnia wentylację dwóch pomieszczeń. Ogranicza się tym samym koszty montażu.
Zużycie energii na poziomie od 5 do 13W przy parametrach pracy podciśnienie/przepływ 80 Pa/80 m3/h zapewnia skuteczną wentylację przy minimalnym nakładzie finansowym.
Wentylatory V2A posiadają elektroniczną regulację obrotów. Dzięki temu utrzymują stałe podciśnienie dostosowując się do zmieniającej się wydajności higrosterowanych kratek wyciągowych.
Wentylator jest łatwy w montażu i utrzymaniu. Użytkownik nie potrzebuje żadnych narzędzi by wymienić filtr.
Wentylator V2A jest niewielkim urządzeniem umożliwiającym wyciąganie powietrza z dwóch pomieszczeń sanitarnych (łazienki i WC) jednocześnie. Wyposażony jest w otwory dolotowe o średnicy Ø80 mm oraz jeden wyrzut o średnicy Ø100 mm.
V2A przystosowany jest do pracy z kratkami higrosterowanymi. Umożliwiają one regulację i dostosowanie wielkości usuwanego powietrza do aktualnych potrzeb.
Cicha praca wentylatora sprawia, że może on być stosowany w budynkach jedno- i wielorodzinnych oraz użyteczności publicznej.
Dane techniczne V2A:
Napięcie: 230 V / 50 Hz
Spręż maksymalny: 80 Pa
Wydajność maksymalna: 80 m3/h
Poziom hałasu: < 35 dBA (dla 80 m3/h) i < 33 dBA (dla 20 m3/h)
Moc maksymalna: od 5 do 13 W
Ciężar: 4 kg
Charakterystyka wentylatora oraz więcej informacji na stronie: www.aereco.pl/Higroaktualnosci

Materiał i foto: aereco

Komentarze

  • Po co taki głsny

    Czy nie lepiej coś cichego, zamiast tak austycznego, toć to ma w domu robić?
    Są na rynku centrale nieakustyczne 28 a nawet 23 dB o wydajnościach 150m2/h
    Po co akustyka w wentylatorach?

  • Fajnie

    Super reklama wentylacji nadciśnieniwej przy tekście czołowego wroga takiej wentylacji. A Brzęczkowski pisał, że w fizyce istnieją tylko wewiewniki sterowane wilgotnością. Brawo Darco tylko po co to łączenie wentylacji z ogrzewaniem?