Firma YIT podpisała umowę na realizację umowy dotyczącej realizacji instalacji HVAC w Stora Enso Narew Sp. z o.o. w Ostrołęce w ramach Projektu Narew PM5.

Wentylacja YIT w Stora Enso w Polsce
Stora Enso NarewInwestycja Project Narew PM5 polega na budowie nowej linii technologicznej do produkcji papierów makulaturowych, składającej się z magazynu makulatury, makulaturowni (RCF), maszyny papierniczej nr 5, magazynu papieru, oczyszczalni ścieków, ujęcia wody z rzeki Narew w Stora Enso Narew Sp. z o.o., Ostrołęka. Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Kontrakt z YIT obejmuje wykonanie systemu wentylacyjnego dla hali maszyn, magazynów przechowywania oraz ogrzewania i chłodzenia centrów danych. Kontrakt zawiera szczegółowe plany wdrażania, dostaw materiałów, montażu i uruchomienia oraz szkoleń.

Prace nad instalacjami rozpoczną się w kwietniu i potrwają do końca lipca br. Umowa HVAC będzie realizowana przez YIT Industry Ltd z Finlandii i wspomagana przez polską spółkę YIT w sprawach lokalnych.

YIT

YIT świętuje swoje 100-lecie w 2012 roku. Firma została założona w Wielkim Księstwie Finlandii w 1912 roku. Dziś YIT jest wiodącą europejską firmą usługową specjalizującą się w systemach budowlanych, usługach budowlanych i usługach dla przemysłu. Specjaliści YIT działają w 14 krajach skandynawskich i bałtyckich, w Rosji i krajach Europy Środkowej. W 2011 r. przychody YIT wyniosły około 4,4 mld EUR. YIT akcje są notowane na NASDAQ OMX Helsinki. www.yitgroup.com