REGIEL-air - okienny nawiewnik wrębowy z ogranicznikiem strumienia przepływu.

Wentylacja w oknie
Dzięki nawiewnikowi wrębowemu Regel-air®, który jest montowany w górnej części okna, rozwiązany zostaje problem niekontrolowanego dopływu powietrza.
Świeże powietrze z zewnątrz doprowadzane jest do przestrzeni pomiędzy skrzydłem a ościeżnicą. Tam wstępnie ogrzane unosi się do góry i przez nawiewnik przedostaje się do wnętrza pomieszczenia. Nie występuje zjawisko przeciągu, ponieważ powietrze z zewnątrz kierowane jest poprzez nawiewnik i górną przylgę pod sufit, gdzie miesza się z cieplejszym powietrzem w pomieszczeniu.

Nawiewnik wrębowy Regel-air składa się z dwóch pojedynczych elementów o szerokości 125 mm każdy. Klapy wentylacyjne wyposażone są w różnego ciężaru przeciwwagi, przez co poszczególne nawiewniki reagują odpowiednio na napór wiatru o ciśnieniu ok. 20 i 30 Pa.

Nawiewnik wrębowy Regel-air® jest pomyślany tak, by powietrze z wnętrza pomieszczenia i wpływające do pomieszczenia było odprowadzane w sposób kontrolowany. Ewentualnie występująca woda kondensacyjna jest kierowana bezpiecznie do obszaru odwodnienia i systemem otworów odwodnieniowych odprowadzana na zewnątrz.

Nawiewnik Regel-air® jest szybki w montażu, nie wymaga specjalnych wierceń i prac frezerskich. Instalacji można dokonać również w zamontowanym już oknie. Łatwy jest także w utrzymaniu czystości.

Cechy szczególne Regel-air®:
- stosunkowo wysoka wydajność w zakresie różnic ciśnienia do 20 Pa
- automatyczna regulacja w dół w zakresie głównych zjawisk pogodowych przy 20 - 40 Pa
- możliwa ochrona dźwiękowa do 42 dB (SDSK4).
Regel-air®Regel-air®
Regel-air®Regel-air®

Element rozszczelniający REGEL-air® wykonany jest z nieplastyfikowanego PCV. Posiada klapę regulującą przepływ powietrza. Nawietrzak jest mocowany do górnego, poziomego elementu ościeżnicy w sposób pokazany na zdjęciach.

Nawiewnik REGEL-Air jest opatentowanym elementem rozszczelniającym.