"Wentylacja pożarowa budynków wysokich i wysokościowych" to nowy poradnik branżowy autorstwa Doroty Brzezińskiej i Romana Jędrzejewskiego. Publikacja ta uzupełnia krajową literaturę techniczną w zakresie wentylacji pożarowej i wraz ze swymi przykłądami rozwiązań i obliczeń stanowi doskonałe uzupełnienie Wytycznych "Projektowanie instalacji wentylacji pożarowej dróg ewakuacyjnych w budynkach wysokich i wysokosciowych" wydanych przez Instytut Techniki Budowlanej (Wytyczne ITB nr 378/2002).W nowych przepisch przeciwpożarowych, które wchodzą w życie w grudniu 2002 r. zaostrzono znacznie wymagania w zakresie zabezpieczenia dróg ewakuacyjnych przed zadymieniem. Zadanie to głównie odnosi sie do budynków wysokich i wysokościowych, w których jest ono realizowane przez instalacje wentylacji pożarowej.
Poradnik przeznaczony jest dla projektantów instalacji sanitarnych, instalacji elektrycznych i automatyków, inżynierów, inspektorów, rzeczoznawców d.s. zabezpieczeń p.poż, architektów, firm wykonawczych oraz inwestorów, którzy chcą zbudować obiekty bezpieczne, dzięki właściwemu zaprojektowaniu i wykonaniu instalacji pożarowych.
W poradniku znaleźć można:
• szczegółowe zasady projektowania instalacji wentylacji pożarowej;
• zbiór wymagań dotyczących zabezpieczeń przeciwpożarowych uwzględniający najnowsze zmiany przepisów;
• 10 przykładów projektowych instalacji wentylacji pożarowej.
Treść publikacji konsultowana była ze specjalistami m.in. z st. bryg. dr inż. Dariuszem Ratajczakiem. Poradnik recenzowali m.in. prof. dr hab. inż. Mirosław Kosiorek, prof. dr hab. inż. Bogdan Mizieliński oraz inż. Iwo Dobrucki.
Cena: 192,00 zł; koszty wysyłki pokrywa Fluid Desk; ZAMÓWIENIE
(w zamówieniu prosimy o podanie danych adresowych wraz z numerem NIP)


Komentarze

  • ciekawę czemu taka droga ???

    Może ktoś się skusi, ktoś z większym budrzetem w kieszeni od mojego i zakupi tą książeczkę ? Poproszę o opinię. Przyznam się szczerze, że cena jest piorunująca.