W czasie wiosny i jesieni tradycyjna wentylacja grawitacyjna często bywa nieskuteczna. Wynika to faktu, że różnica ciśnień spowodowana wyporem termicznym jest niewystarczająca. Często także związane jest to z występowaniem tzw. ciągu wstecznego, spowodowanego różnymi czynnikami, np. zbyt krótkim przewodem kominowym, niedociepleniem kanałów, szczelnym pomieszczeniem. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie wentylacji hybrydowej.

Wentylacja hybrydowa – najlepsza na wiosnę, ale nie tylko
Często skuteczną drogą wspomagania wentylacji naturalnej jest zastosowanie nasad kominowych. Jednakże zdarza się, że sposób ten działa „zbyt dobrze” i wentylator zaczyna także zasysać spaliny z urządzeń grzewczych, co jest niedopuszczalne. Poza tym zastosowanie dodatkowej wentylacji mechanicznej zwiększa koszty użytkowania takiej instalacji.

Sprawdzonym rozwiązaniem w tym przypadku jest użycie wentylacji hybrydowej. Obecnie bardzo powszechnie wykorzystywana, gdyż łączy w sobie zalety wentylacji naturalnej i mechanicznej. Oba systemy – naturalny i mechaniczny współpracują ze sobą. Raz działa jeden, raz drugi – zależy co jest bardziej korzystne w danym momencie.

W praktyce wiele firm przedstawia w swojej ofercie właśnie systemy hybrydowe. Stosują w nich wiele innowacyjnych rozwiązań. Różnią się poszczególnymi elementami instalacji, np. silnikami w instalacji mechanicznej. Warto zatem dowiedzieć się, jakie są wady i zalety każdej z nich. Nasi eksperci przeanalizowali kilka rozwiązań i szeroko je omawiają.

Zajęliśmy się także innymi aktualnymi zagadnieniami związanymi z tematyką wentylacji, klimatyzacji i ogrzewania. Analizujemy m.in. zastosowanie nawilżania powietrza za pomocą pary wodnej i wykorzystywanych do tego urządzeń. W kręgu naszego zainteresowania znalazły się także klimakonwektory oraz wiele innych ciekawych i bieżących informacji branżowych.

Tylko dla praktyków przygotowaliśmy praktyczny poradnik „Wentylacja, klimatyzacja, ogrzewanie” - najwyższych standardów dane techniczne. Ciekawe omówione i zobrazowane zagadnienia związane z tworzeniem bezpiecznego i komfortowego obiektu, wyboru optymalnej konstrukcji, metod tworzenia dokumentacji rysunkowej, czy doboru odpowiednich urządzeń. Dotykamy tematyki wyboru paliwa wykorzystywanego w instalacjach i jego wpływu na środowisko naturalne. Zagłębiamy się w temat sterowania i automatyzacji, tak niezbędnej w dzisiejszych czasach.

Nasz poradnik przygotowaliśmy w dwóch wersjach – tradycyjnej papierowej i drugiej elektronicznej tak, aby sprostać wszystkim oczekiwaniom. Jeśli zatem chcesz się dowiedzieć więcej a wolisz wersję drukowaną kliknij tutaj, jeśli jednak preferujesz wersję elektroniczną naciśnij tutaj. Gwarantujemy rzetelne i sprawdzone informacje!

www.dashofer.pl


Źródło: ''