Firma Knauf Insulation – jeden z wiodących i najszybciej rozwijających się producentów materiałów izolacyjnych - wprowadza do sprzedaży naturalną wełnę mineralną wyprodukowaną przy użyciu innowacyjnej ECOSE® Technology.

W wyniku wykorzystania technologii wolnej od formaldehydu i bazującej na naturalnych komponentach nowe produkty Knauf Insulation są przyjazne środowisku i wygodne w montażu. Poza tym, w porównaniu z tradycyjną wełną mineralną, poprawiają jakość powietrza wewnątrz budynków.

Naturalna wełna mineralna

Nowa, naturalna wełna mineralna zasadniczo różni się od tradycyjnych materiałów izolacyjnych. Spoiwo bazujące na naturalnych komponentach stosowane w produkcji nowej wełny mineralnej jest aż o 70% mniej energochłonne niż tradycyjne substancje łączące. Dzięki technologii łączenia włókien wolnej od formaldehydu, fenolu, akrylu i sztucznych barwników naturalna wełna mineralna poprawia jakość powietrza w pomieszczeniach i spełnia najwyższe wymagania zrównoważonego rozwoju w budownictwie.

- Materiały budowlane przyjazne środowisku, wykorzystujące surowce naturalne i odnawialne są alternatywą, której nie można zignorować – mówi dr inż. Arkadiusz Węglarz ze Zrzeszenia Audytorów Energetycznych, rekomendując nowy produkt Knauf Insulation.

Produkt został już wcześniej wprowadzany na rynek amerykański i brytyjski. - Odbiorcy zareagowali bardzo entuzjastycznie na innowacyjny materiał izolacyjny z naturalnej wełny mineralnej, nawet w krajach, w których obserwuje się spowolnienie wzrostu w branży budowlanej - mówi Arkadiusz Gąsiorek (Country Manager firmy Knauf Insulation, Polska i Kraje Bałtyckie) – Wykonawcy doceniają przede wszystkim wygodny montaż – materiał jest miły w dotyku, mniej pylący i bezzapachowy.

Dla architektów to z kolei kolejny krok w kierunku projektowania budynków spełniających założenia zrównoważonego rozwoju.

Naturalnie miła w dotyku…

Izolacja z wełny mineralnej w ECOSE® Technology jest wygodna w montażu: miła w dotyku, mniej pyląca, bezzapachowa i łatwa w obróbce. Posiada doskonałą charakterystykę środowiskową, a ponadto przyczynia się do poprawy jakości powietrza wewnątrz budynków w porównaniu z tradycyjną wełną mineralną. Co więcej, zachowuje wszystkie zalety tradycyjnej wełny mineralnej - posiada doskonałe parametry techniczne w zakresie izolacyjności cieplnej, akustycznej, ochrony przeciwpożarowej oraz paroprzepuszczalności.

Naturalnie brązowa…

Wełna mineralna w ECOSE® Technology wyróżnia się naturalnym wyglądem. W wyniku zastosowania innowacyjnego spoiwa powstaje izolacja o naturalnie brązowym kolorze bez dodatku sztucznych barwników i substancji rozjaśniających. Opakowanie wełny mineralnej nowej generacji w ECOSE® Technology jest transparentne, dzięki czemu widoczna jest naturalna barwa produktu.

Wysokie wymogi zrównoważonego rozwoju

Firma Knauf Insulation od wielu lat angażuje się w prace na rzecz zrównoważonego rozwoju i ochrony klimatu. Wprowadzenie ECOSE® Technology - innowacyjnej biotechnologii łączenia włókien - jest na to kolejnym dowodem. Wełna mineralna nowej generacji spełnia najwyższe wymogi zrównoważonego rozwoju, zapewnia nie tylko lepszą jakość powietrza wewnętrznego, ale również poprawia charakterystykę środowiskową budynków, w których jest zastosowana. Ponadto w pełni odpowiada nowym trendom w budownictwie, gdzie ocena środowiskowa obiektu jest równie ważna jak charakterystyka energetyczna.

- Zmiana klimatu jest faktem. Wszystkie działania na rzecz zmniejszenia emisji są koniecznością. Najbardziej efektywnym sposobem przeciwdziałania zmianom klimatycznym jest oszczędność energii – mówi dr inż. Aleksander Panek, z Narodowej Agencji Poszanowania Energii.

Więcej informacji na temat naturalnej wełny mineralnej w ECOSE Technology można znaleźć na stronie: www.knaufinsulation.pl.

O firmie Knauf Insulation

Firma Knauf Insulation jest jednym z wiodących i najszybciej rozwijających się producentów materiałów izolacyjnych. Misją firmy jest zostać liderem w kreowaniu energooszczędnych rozwiązań dla budownictwa. Bazując na ponad trzydziestoletnim doświadczeniu w dziedzinie efektywności energetycznej, Knauf Insulation oferuje kompleksowe rozwiązania przeznaczone dla budynków mieszkalnych, niemieszkalnych oraz dla obiektów przemysłowych.

Knauf Insulation działa w ponad 50 krajach. W 30 zakładach produkcyjnych firmy na całym świecie zatrudnionych jest prawie 5000 pracowników. Firma, należąca do Grupy Knauf - niemieckiego rodzinnego przedsiębiorstwa, ma od lat stabilną pozycję rynkową i rozwija się dynamicznie pod względem operacyjnym i finansowym, a w 2008 roku odnotowała obroty przekraczające miliard euro.

Firma aktywnie promuje zwiększenie efektywności energetycznej budynków oraz oszczędzanie energii przy wykorzystaniu nowych materiałów izolacyjnych. Przykładem takich działań jest np. Knauf Insulation Road Show oraz akcje edukacyjne pod hasłem „Czas zaoszczędzić energię”. Wprowadzenie naturalnej wełny mineralnej nowej generacji produkowanej w ECOSE® Technology, to kolejny krok potwierdzający zaangażowanie firmy w dostarczanie materiałów wspierających zrównoważony rozwój w budownictwie.