19 kwietnia odbyła się konferencja prasowa na dachu siedziby NFOŚiGW, gdzie prezes Jan Rączka zaprezentował nową instalację kolektorów słonecznych, omówił wprowadzone niedawno zmiany w zasadach udzielania dopłat do zakupu solarów oraz zapowiedział nowy nabór banków pośredniczących w realizacji tego ogólnopolskiego programu.

„Program dopłat do kredytów na kolektory słoneczne został uruchomiony przez NFOŚiGW jako program wieloletni, co daje gwarancję stałego wsparcia inwestycji w OZE w najbliższych latach. Dotychczasowe efekty, blisko 4 tysiące wykonanych zestawów oraz zainstalowanych 20 tysięcy metrów kwadratowych kolektorów na budynkach indywidualnych i wielorodzinnych przerosły nasze oczekiwania” mówi o programie Jan Rączka, prezes Zarządu NFOŚiGW.

W konferencji wzięli udział:
Jan Rączka Prezes Zarządu NFOŚiGW
Mieczysław Groszek Wiceprezes Związku Banków Polskich,
Anna Żyła Główny Ekolog, Bank Ochrony Środowiska S.A.
Piotr Pokropek Wiceprezes Zarządu Banku Polskiej Spółdzielczości
Grzegorz Wiśniewski Prezes Zarządu EC BREC Instytutu Energetyki Odnawialnej Sp. z o.o.

[VIDEO:YOUTUBE:QjtzkiGqJhg]

Podsumowanie 8-miesięcznych doświadczeń w realizacji dopłat, wprowadzone niedawno zmiany i wypowiedzi obecnych na konferencji gości znajdą Państwo w załączonych materiałach prasowych.Więcej informacji o programie 45% dopłat do zakupu i montażu kolektorów słonecznych
przez osoby fizyczne i wspólnoty mieszkaniowe
znajdą Państwo >>>TUTAJ<<<
Źródło: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej