W sieci pojawił się blog „Energooszczędność Głupcze” prowadzony przez Henryka Kwapisza z Saint-Gobain Isover Polska – firmy, która jest liderem na rynku izolacji.

Na stronie www.energooszczednosc.pl będzie można poznać stanowisko prowadzącego dotyczące kwestii energooszczędności budynków oraz jej wpływu na środowisko naturalne. Uruchomienie firmowego bloga przez Isover Polska jest jedną z pierwszych tego typu inicjatyw w Polsce.

Tytuł bloga jest parafrazą znanego hasła „Gospodarka Głupcze” Prezydenta Billa Clintona, którego priorytetem było wzmocnienie gospodarki USA. Nazwa „Energooszczędność Głupcze" jest kontrowersyjna ale została nadana z premedytacją. Dzięki oszczędzaniu energii uzyskujemy korzyści społeczne i ekonomiczne, a także chronimy środowisko naturalne. Dlatego naszym priorytetem powinna być energooszczędność. Szczególnie powinni o tym pamiętać decydenci stanowiący prawo.

Blogi są coraz bardziej popularną formą komunikacji w internecie. Ich podstawową zaletą jest interakcja. Celem uruchomienia bloga „Energooszczędność Głupcze” jest przekazanie doświadczeń firmy związanych z energooszczędnością każdemu z nas. – „Zdaję sobie sprawę z tego, że temat jaki będę poruszał nie jest jeszcze zbyt popularny ale wiem, że wzorem zachodnich społeczeństw to się będzie zmieniało i coraz więcej osób będzie się interesować energooszczędnością budynków i jej wpływem na środowisko naturalne. W blogu będę na bieżąco komentował to co dzieje się w Polsce i w całej Unii Europejskiej w kontekście tego zagadnienia.

Jakie rozwiązania są planowane, wprowadzane, a także zaniechane, a które mają wpływ na to czy nasze życie będzie bardziej komfortowe i zdrowe. Jestem przekonany, że znajdzie się grupa osób, która aktywnie włączy się do dyskusji na ten temat. To pozwoli uatrakcyjnić nasze rozważania” – mówi Henryk Kwapisz, autor bloga. Na www.energooszczednosc.pl internauci znajdą odnośniki do ciekawych stron uzupełniających tematykę poruszaną przez autora. Blog będzie także uzupełniany o interesujące opinie, raporty, projekty prawa europejskiego i polskiego, etc.

Henryk Kwapisz jest ekspertem od efektywności energetycznej budynków, ze szczególnym uwzględnieniem ich izolacyjności. Od wielu lat związany z Isoverem. Absolwent wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Inżynier z wieloletnią praktyką w biurach projektowych i na budowach. Jest członkiem MIWO (Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej i Szklanej) oraz EURIMA (European Association of Insulation Manufacturers). Od 2006 roku reprezentuje polski przemysł producentów materiałów budowlanych będąc członkiem Executive Board of CEPMC (Council of European Producers of Materials for Construction).

Saint-Gobain Isover Polska to jedna z najbardziej innowacyjnych firm na rynku materiałów budowlanych. Jest producentem wysokiej jakości, nowoczesnych wyrobów służących do ocieplania budynków z wełny szklanej. Isover Polska stale angażuje się w kwestie ochrony środowiska oraz poprawy jakości życia. Pozycja jednego z wiodących producentów materiałów termoizolacyjnych to dla firmy szczególne zobowiązanie. Misją firmy jest tworzenie efektywnych energetycznie rozwiązań izolacyjnych, które zapewnią komfort akustyczny i termiczny użytkownikom końcowym oraz pomogą w ochronie środowiska naturalnego.