Rockwool Polska oficjalnie uruchomił 3 września br. w fabryce w Małkini najbardziej zaawansowaną technologicznie na świecie linię do produkcji skalnej wełny mineralnej. Podwoi ona moce produkcyjne zakładu i pozwoli zaspokoić wciąż rosnący popyt na materiały izolacyjne ze skalnej wełny mineralnej w Polsce i u jej wschodnich sąsiadów. Koncern zainwestował w to przedsięwzięcie ponad 250 mln złotych. Inwestycja umożliwiła także stworzenie 70 nowych miejsc pracy w zakładzie w Małkini.


Informacja prasowa - Warszawa 03.09.2008 r.
Rockwool Polska oficjalnie uruchomił 3 września br. w fabryce w Małkini najbardziej zaawansowaną technologicznie na świecie linię do produkcji skalnej wełny mineralnej. Podwoi ona moce produkcyjne zakładu
i pozwoli zaspokoić wciąż rosnący popyt na materiały izolacyjne ze skalnej wełny mineralnej w Polsce
i u jej wschodnich sąsiadów. Koncern zainwestował w przedsięwzięcie ponad 250 mln złotych. Otwarcie nowej linii zbiegło się z obchodami 15-lecia działalności firmy na polskim rynku.
Prace nad budową siódmej już z kolei w fabrykach Rockwool Polska linii rozpoczęły się w styczniu 2008 roku. W ciągu niespełna roku firma stworzyła nowoczesną, niezwykle wydajną linię produkcyjną. Jak podkreśla Math Op het Veld, szef zespołu projektowego nowej linii - Stało się to możliwe dzięki współpracy międzynarodowego zespołu inżynierów
z wieloletnim doświadczeniem z fabryk Rockwool w Polsce, Holandii, Francji, Niemiec oraz Danii. Zautomatyzowane procesy technologiczne gwarantują wysoką, powtarzalną jakość produkcji.
Przy budowie nowej linii duży nacisk położono nie tylko na jej wysoką wydajność, ale także na osiągnięcie takich aspektów ekologicznych, jak: redukcja emisji gazów, poprawa akustyki i ochrona przed wtórną emisją pyłów. Na instalacje
i zabezpieczenia proekologiczne linii, które przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego firma przeznaczyła ponad 50 mln złotych.
Rozbudowa zakładu w Małkini jest kolejną dużą inwestycją koncernu w Polsce. W sierpniu 2006 roku firma uruchomiła nowoczesną linię do produkcji paneli sufitowych w fabryce w Cigacicach.

Fot. 1. Uroczyste otwarcie nowej linii
Źródło: Rockwool Polska