W jaki sposób i gdzie mam się dowiedzieć o formie i zasadach otrzymania dotacji UE na zakup urządzeń niezbędnych dla firmy serwisowo - instalacyjnej tzn. stacja odzysku czynnika, waga elektroniczna z dozownikiem, wykrywacz wycieku czynnika, butla na odzyskiwany czynnik itp.

Jeżeli chodzi o inwestycje w przedsiębiorstwach w celu ich rozwoju i wzrostu konkurencyjności na rynku
(w tym zakup nowych maszyn i urządzeń) to najodpowiedniejszymi programami są SPO WKP Działanie 2.3
lub ZPORR 3.4.
Jednak aby skorzystać z tego drugiego nie mogą Państwo prowadzić działalności gospodarczej dłużej niż 3 lat oraz zatrudniać nie więcej niż 10 osób. W ramach ZPORR 3.4 można uzyskać poziom dotacji max. 45% dla Warszawy i Poznania, 55% dla Trójmiasta, Wrocławia i Krakowa, 65% dla pozostałej części kraju. Zaś maksymalna kwota to 50 000 euro. Najbliższy termin konkursu (w woj. zachodniopomorskim) to przełom sierpnia i września 2005 r.
Natomiast w ramach SPO WKP 2.3 - kwota maksymalna dotacji to 1 250 000 zl na jeden projekt. Jedna firma może złożyć kilka projektów (należy jednak pamiętać, aby każdy projekt był wyraznie wydzielony). Zaś poziom % dotacji to max. 30% dla Warszawy i Poznania, 40% dla Trójmiasta, Wrocławia i Krakowa, 50% dla pozostałej części kraju. Najbliższy termin składania wniosków mija 20 maja 2005 r. i niestety na dzień dzisiejszy nie ma informacji o tym czy będzie następny.

(2005.05.11, woj. zachodniopomorskie)