GRUPA EKO-VENT Sp. z o.o. samodzielna jednostka prawna działa na polskim rynku od sierpnia 2012. Jak to możliwe, że tak młoda firma zdobyła jakiekolwiek umowy na wyłączność? Odpowiedź może być oczywista – Grupa powstałą w wyniku połączenia kilku innych podmiotów.

W grupie siła?
Podczas targów Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacji 2013 udało nam się spotkać z Panem Arturm Smagorowiczem. - Mamy wyłączność na produkty angielskiej firmy Polypipe, np. Silavent Green Line HRX MVHR. Jest to ciekawie rozwiązany produkt, chyba jedyny na targach w tej obudowie. Zaraz po tych targach lecimy do Londynu, gdzie Polypipe także się wystawia.
HRX to urządzenie rekuperacyjne o dużej wydajności. Dzięki ciągłej i zrównoważonej wentylacji ma zapewniać zdrową atmosferę w pomieszczeniach mieszkalnych. Z odpowiednimi przewodami wentylacyjnymi ma tworzyć wysokiej klasy energooszczędny system wentylacyjny
stoisko eko-ventHRX jest przyjazny dla użytkownika i świetny dla obiektów o ograniczonej przestrzeni przeznaczone do instalacji. Opracowany z wykorzystaniem najnowszej technologii wentylacyjnej, HRX charakteryzuje się niezwykle niską mocą właściwą wentylatora do 0,58 W/(l/s) co zmniejsza gromadzenie się skroplin i pleśni.
Dodatkową korzyścią dla deweloperów i budowniczych domów – którzy zgodnie z Wymogami Budowlanymi dążą do obniżenia Klasy Emisji Budynku Mieszkalnego (DER) każdego nowego obiektu – jest fakt, iż wydajny energetycznie wentylator urządzenia HRX pomaga także uzyskać punkty dla lepszego ratingu SAP.

Nie jest to jednak jedynak jedyna firma, której GRUPA EKO-VENT Sp. z o.o. jest jedynym dystrybutorem w kraju. Po za Polypipe współpracuje także z firmą Inno - product GmBH. Ponadto Grupa posiada w swej ofercie także urządzenia produkowane pod własną marką HRU-EKO – są to urządzenia oparte całkowicie na podzespołach renomowanych firm.