W odpowiedzi na potrzeby wyrażane przez swoich Klientów, z dniem od kwietnia 2011 oferta VTS zostaje rozszerzona o dodatkową opcję tańszej automatyki dla central VS 10-150.

VS Simple - nowa opcja automatyki dla central VTS
Obok dotychczasowych układów automatyki opartych na sterowniku ACX 36 EVO firmy Siemens, przeznaczonych dla wymagających użytkowników i realizujących bardzo zaawansowane zadania takie jak np. precyzyjne ustawienie wstępnego wygrzewania nagrzewnicy wodnej, obsługa preheatingu wodnego w układach z odzyskiem ciepła, szybkiego grzania w układach z komorą mieszania i odzyskiem ciepła a także komunikację ze zintegrowanymi systemami zarządzania, firma VTS z początkiem kwietnia oferuje dodatkowo opcję tańszych układów automatyki opartych na uproszczonym sterowniku – zaprogramowanej płytce drukowanej.

Dla nowych układów automatyki zostały przygotowane rozdzielnice zasilająco-sterujące, których nazwa zawiera w sobie słowo SIMPLE. Użycie słowa SIMPLE ma na celu podkreślenie prostoty obsługi i konfiguracji tych układów. Nowy interfejs HMI SIMPLE posiada funkcje: konfiguracyjne, serwisowe, kalendarza i pomiaru temperatury, czyli funkcjonalnie zastępuje HMI BASIC i HMI ADVANCES.

VTS SIMPLE

Sterownice SIMPLE będą dostępne w następujących modelach i konfiguracjach:
VS 10-75 CG SIMPLE dla central nawiewno – wywiewnych z silnikami o mocy do 2.2 kW,
VS 40-150 CG SIMPLE SUP dla central nawiewnych z silnikami do mocy 11kW,
VS 40-150 CG SIMPLE SUP - EXH dla central nawiewno – wywiewnych z silnikami o mocy do 11kW.

Pozostałe elementy automatyki w układach SIMPLE nie ulegają zmianie, jak również nie ulega zmianie sposób komunikacji sterownic z przemiennikami częstotliwości (Modbus RTU). Należy przy tym wspomnieć, że dla dostępnych konfiguracji automatyka SIMPLE realizuje wszystkie zadania, które są niezbędne do zapewnienia bezobsługowej i bezawaryjnej pracy centrali.

Układy SIMPLE powinny znaleźć zastosowanie wszędzie tam, gdzie:
- priorytetem zakupu jest niska cena,
- instalator wymaga szybkiego i łatwego montażu, a także nieskomplikowanej konfiguracji urządzenia,
- użytkownik oczekuje prostej oraz intuicyjnej obsługi i interfejsu,
- montaż sterownic wykonywany jest w zamkniętych pomieszczeniach,
- nie są wymagane zaawansowane funkcje komunikacji i konfiguracji,
- nie jest wymagane IP większe niż 20.


Źródło: VTS Polska Sp. z o.o.