Technologia VRV Daikin zrewolucjonizowała rynek klimatyzacji dzięki optymalnemu połączeniu wyjątkowej sprawności energetycznej i wysokiego poziomu komfortu.


Rozwiązania VRV przeznaczone były do niedawna szczególnie dla budynków o powierzchni użytkowej do 5000. Ta sytuacja zmieniła się w październiku 2005 roku, gdy Daikin wprowadził system VRVIII o maksymalnej mocy 54 hp. Ponadto VRVIII obsługuje do 64 jednostek wewnętrznych, działa z instalacją chłodniczą o długości do 1000 m, oraz pozwala nawet na 90 m różnicy pomiędzy położeniem jednostki zewnętrznej i wewnętrznej. Sprzedaż systemu VRVIII rozpoczęła się w 2006
r.
Daikin zdobywa kontrakt na 141-metrowy drapacz chmur w Sao Paulo
Wspomniany budynek to Eldorado Business Tower, budowany w centrum Sao Paulo w Brazylii. Mierzący 141 metrów drapacz chmur będzie jednym z największych budynków i będzie posiadać lądowisko dla helikopterów oraz parking na 1800 samochodów. Łączna powierzchnia użytkowa wyniesie 67 650 m², a reprezentacyjny wysokościowiec ma przyciągnąć największe korporacje o najwyższych wymaganiach dotyczących jakości powierzchni biurowych. Do tej pory możliwości klimatyzacji byłyby ograniczone w takim przypadku do chillerów przemysłowych obsługujących klimakonwektory. Teraz jednak się to zmieniło.

Przyszłość wysokościowców w rękach VRV

System VRVIII jest dostępny w niezwykle szerokim asortymencie produktów i modeli i wyróżnia się wysoką sprawnością energetyczną na rynku.
Jeśli dodać do tego zmniejszony poziom głośności, uproszczony montaż przewodów chłodniczych, automatyczny monitoring i diagnozę awarii, łatwą eksploatację i optymalną obsługę wielu sprężarek (szybki sekwencyjny rozruch i brak konieczności wspomagania), nietrudno zauważyć, że przyszłość wysokościowców należy do systemu.


Eldorado Tower, Sao Paulo, Brazylia
Przeznaczenie: biurowiec ze sklepikami, restauracjami oraz klubem fitness
32 piętra, 67,650 m² łącznej powierzchni
>>Eldorado Tower
Szczegóły projektu VRV firmy Daikin:
Czynnik chłodniczy HFC410A
Jednostki zewnętrzne:
- 64 jednostki RXYQ54PYL (54 hp), 2 jednostki RXYQ30PYL (30 hp)
Jednostki wewnętrzne:
- 968 kanałowych jednostek międzystropowych
Źródło: Daikin Airconditioning Poland