Począwszy od najnowszej wersji oprogramowania 1.20 przetwornice częstotliwości VLT® Refrigeration Drive FC 103, obsługują obecnie także moduły komunikacyjne VLT ® PROFIBUS DP MCA 101 oraz VLT ® PROFINET MCA 120.

VLT® Refrigeration Drive FC 103 dostępna z modułami PROFIBUS i PROFINET

DanfossOpcje komunikacyjne podobnie jak w innych seriach mogą być zamawiane wraz z przetwornicą i montowane fabrycznie lub alternatywnie, jako opcja plug-and-play może być zainstalowany w późniejszym terminie. Opcje mogą być również instalowane w starszych napędów, jeśli firmware jest uaktualniony do wersji v. 1,20 lub wyższej.


Zmniejsz koszty z VLT ® Chłodnictwo FC 103

DanfossFC 103 jest dedykowany do aplikacji chłodniczych - napędu wentylatorów, pomp i kompresorów zastosowaniach chłodniczych. Dostępne w rozmiarach od 1,1 - moc 315 kW. Przetwornice są dostępne w stopniach obudowy od IP20 do IP66 dzięki czemu mogą być instalowane i pracować praktycznie w każdym środowisku.

Zaprojektowany z myślą o prostej i szybkiej instalacji VLT® Refrigeration Drive FC 103 zawiera specjalny kreator konfiguracji, który pomaga w uruchomieniu i oparty jest o terminologię chłodniczą.

Łatwa konfiguracja pozwala technika skupić się na koncepcji aplikacji, i sprawia, że ​​programowanie napędu jest efektywne i łatwe. Dodatkowo wbudowane w przetwornicy sterowanie umożliwia dostosowanie wydajności chłodzenia do potrzeby aplikacji.