Firma Viessmann nieustannie wzbogaca ofertę kotłów kondensacyjnych. Vitodens 222-F to nowy, atrakcyjny cenowo, gazowy kompakt kondensacyjny. Urządzenie stanowi alternatywę dla przestarzałych, nieefektywnych kotłów gazowych. Jest pomyślany do modernizacji systemów grzewczych, które nadmiernie eksploatują surowce energetyczne.

Firma Viessmann od lat kładzie duży nacisk na efektywne wykorzystywanie surowców energetycznych. Nie sztuką jest uzyskanie oczekiwanej temperatury kosztem dużych nakładów gazu, ropy, drewna, czy węgla. Nie tylko nasza kieszeń odczuwa skutki nieefektywnego ogrzewania, ale również środowisko naturalne, do którego emitujemy nadmierne ilość dwutlenku węgla. Viessmann zachęca do modernizacji przestarzałych kotłowni. Nowy gazowy kompakt kondensacyjny Vitodens 222-F jest pomyślany dla modernizacji ogrzewania i jako zamiennik starych gazowych kotłów grzewczych z podstawionym pojemnościowym podgrzewaczem centralnej wody użytkowej.

Centrala grzewcza z zakresem mocy do 35 kW jest zaprojektowana dla wysokiego komfortu c.w.u.

Palnik cylindryczny MatriX z układem regulacji spalania Lambada Pro Control dopasowuje się automatycznie do różnych gatunków gazu, gwarantując stale wysoką sprawność znormalizowaną do 109 % i niskie wartości emisji. Istnieje możliwość zintegrowania naczynia wyrównawczego obiegu centralnej wody użytkowej i pompy cyrkulacyjnej. Alternatywnie kocioł grzewczy występuje z energooszczędną, wysokoefektywną pompą z silnikiem prądu stałego (zgodnie z etykietą energetyczną A).

Vitodens 222-F ma wbudowany najnowszy regulator Vitotronic, dzięki któremu zarówno instalator, jak i użytkownik może w łatwy sposób kontrolować i regulować pracę kotła. Menu regulatora ma łatwą w obsłudze i zrozumiałą strukturę. Podświetlany, kontrastowy wyświetlacz jest dobrze czytelny. W razie wątpliwości, funkcja pomocy informuje nas o dalszym postępowaniu. Ponadto wyświetlacz służy także do wskazywania charakterystyk grzewczych. W razie potrzeby istnieje możliwość umieszczenia regulatora poza kotłownią. Tak jak wszystkie nowe kompakty, gazowy kocioł kondensacyjny Vitodens 222-F zajmuje niewiele miejsca. Jego szerokość i głębokość odpowiada znormalizowanemu modułowi mebli kuchennych, dzięki któremu istnieje możliwość zabudowy.

Dane Techniczne Vitodens 222-F:
· Kompaktowy gazowy kocioł kondensacyjny ze zintegrowanym, ładowanym, emaliowanym zasobnikiem c.w.u. 4,8 do 35 kW
· Sprawność znormalizowana: 98 % (Hs)/ 109 % (Hi)
· Pojemność podgrzewacz c.w.u.: 100 litrów do 26kW ; 130 litrów - 35 kW
· Wskaźnik mocy: NL= 4,8 (35 kW)
· Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość):
1 425 x 600 x 595 mm ( 19,26 kW)
1 625 x 600 x 595 mm ( 35 kW)
· Ciężar:
125 kg z zasobnikiem ładowanym
100 litrów (do 26 kW)
133 kg z zasobnikiem ładowanym
130 litrów (35 kW)