Udoskonalone połączenia zaprasowywane SUDO Press SKIN w technologii Visu-Control®

Visu-Control® - teraz w wersji do rur wielowarstwowych
Wprowadzone w zeszłym roku do oferty Comap udoskonalone połączenia zaprasowywane SUDO Press CU w technologii Visu-Control® zyskało uznanie wśród wielu profesjonalistów z branży instalacyjno-grzewczej. Ta innowacyjna technologia została wykorzystana również w złączkach zaprasowywanych do rur wielowarstwowych i PEX – Sudo Press SKIN.

Na budowie trudno jest zauważyć różnicę pomiędzy połączeniem zaprasowanym i niezaprasowanym przed napełnieniem instalacji wodą. Comap stworzył jedyne w swoim rodzaju rozwiązanie, które pozwala uniknąć powyższego zagrożenia oferując złączki zaprasowywane Sudo Press SKIN w technologii Visu-Control®. Każda złączka posiada specjalny, zielony pierścień wizualizacyjny Visu-Control®, który po zaprasowaniu ulega zatrzaśnięciu na korpusie złączki. Pierścień, po prawidłowym wykonaniu połączenia pozostaje na złączce bez możliwości usunięcia lub przesunięcia go. Gładkie, zamknięte krawędzie wskazują na poprawność połączenia. Umożliwia to szybką kontrolę wzrokową i dotykową jeszcze przed napełnieniem instalacji czynnikiem.

Złączki te mogą być stosowane zarówno do instalacji grzewczych jak i wody użytkowej oraz ogrzewania podłogowego. Oferta obejmuje ona ponad 20 figur złączek w najpopularniejszych średnicach od 14 do 32 mm, które można zalewać betonem. Jest to doskonałe rozwiązanie zarówno do obiektów nowobudowanych jak i modernizowanych.

Comap oferuje również uniwersalne narzędzie - zaciskarkę SP2432 - do zaprasowywania nie tylko złączek do rur wielowarstwowych, ale po zastosowaniu odpowiednich wkładek, także złączek do rur miedzianych i PEX. Produkty są już dostępne w sprzedaży na terenie całego kraju.